Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Artritída a ankylozujúca spondylitída (Bechterevova choroba)

Čo je ankylozujúca spondylitída?

Bechterevova choroba, nemoc, syndróm.  Ankylozujúca spondylitída je typ artritídy, ktorý postihuje chrbticu. Symptómy ankylozujúcej spondylitídy zahŕňajú bolesť, strnulosť od krku až k bedrovej chrbtici. Jednotlivé stavce sa môžu pritom zrásť alebo zlúčiť, čo spôsobuje rigiditu (stuhnutosť) chrbtice.

Tieto zmeny môžu byť mierne alebo aj závažné a môžu viesť k zhrbenému držaniu tela. Včasná diagnóza a liečba nielenže pomôže udržať bolesť a pocit meravosti pod kontrolou ale redukuje tiež hroziace deformity a pôsobí preventívne proti nim.

Spoznajte pravdu o bolestiach chrbta, o ich príčinách a liečbe

Kto trpí na ankylozujúcu spondylitídu?

Na ankylozujúcu spondylitídu trpí 0,1 až 0,5% dospelej populácie. Aj keď sa môže prejaviť v ktoromkoľvek veku, postihuje viac mužov medzi 20-30 rokom veku života. Ochorenie sa vyskytuje u žien menej.

Stránky: 1 2 3 4 5