Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Artritída a ankylozujúca spondylitída (Bechterevova choroba)

Ako sa ankylozujúca spondylitída lieči? Pokračovanie

Okrem toho ľudia so spondylitídou by sa mali vystríhať fajčenia a žutia tabakových výrobkov a to predovšetkým pre zvýšené riziko ochorenia pľúc a obmedzenie dychových exkurzií hrudného koša. Samozrejme v tomto prípade zároveň platia aj všetky ostatné dôvody prečo nefajčiť.

Ľudia so spondylitídou by mali spať na pevnom matraci s napriameným chrbátom. Podkladanie viacerých vankúšov pod hlavu sa neodporúča nakoľko táto poloha podporuje zrasty krčných stavcov vo flexii. Podobne sa neodporúča vykladanie nôh na vankúše, pretože táto poloha taktiež vedie ku zrastom bedrových alebo kolenných kĺbov vo flektovanej polohe. Vyberajte si stoličky, stôl a iné pracovné plochy tak, aby nepodporovali prepadávanie alebo ohnutie chrbtice. Uprednostňujte kreslá pred stoličkami bez operadiel.

Pacienti s ankylozujúcou spondylitídou (Bechterevova choroba, nemoc, syndróm) sú pre rigiditu (stuhnutosť) náchylní na zranenia krku alebo chrbta a preto je potrebné venovať osobitnú starostlivosť cvičeniam na predchádzanie neočakávaným nárazom ako napríklad skokom alebo pádom.

Stránky: 1 2 3 4 5