Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Drieková (bedrová) chrbtica

Vyskočená platnička

Vyskočená platnička (hernia disku) – prehľad tém
Čo je vyskočená platnička?

Stavce, ktoré vytvárajú chrbticu sú navzájom spojené malými špongióznymi platničkami. Zdravá platnička má pevný väzivový prstenec a tekuté gelovité jadro, ktoré pôsobí ako absorbent nárazov a udržuje našu chrbticu flexibilnú. Ak je väzivový prstenec platničky poškodený, jej gelovité jadro sa môže vyklenúť alebo v dôsledku nalomenia až pretrhnúť smerom do miechového kanála, kde potom spôsobuje útlak miechových koreňov. Tento stav sa nazýva „vyskočená platnička“. Taktiež sa môžete stretnúť s názvami ako ruptúra platničky, vysunutá platnička a podobne.

Celý článok


Ischias

Čo je ischias?

Ischias je bolesť, brnenie alebo strata citu vyvolaná dráždením nervových koreňov, ktoré vychádzajú z miechy v oblasti bedrovej chrbtice a spájajú sa do sedacieho nervu. Vetvy sedacieho nervu prebiehajú oblasťou sedacích svalov a potom dolu po zadnej strane stehna a lýtka až k členku a chodidlu.

Celý článok


Artritída a ankylozujúca spondylitída (Bechterevova choroba)

Čo je ankylozujúca spondylitída?

Bechterevova choroba, nemoc, syndróm.  Ankylozujúca spondylitída je typ artritídy, ktorý postihuje chrbticu. Symptómy ankylozujúcej spondylitídy zahŕňajú bolesť, strnulosť od krku až k bedrovej chrbtici. Jednotlivé stavce sa môžu pritom zrásť alebo zlúčiť, čo spôsobuje rigiditu (stuhnutosť) chrbtice.

Celý článok


Fyzikálna terapia, rehabilitácia

Fyzikálna terapia, rehabilitácia – tématický prehľad
Čo je fyzikálna terapia?

Fyzikálna terapia je druhom liečby, ktorú môžete potrebovať v prípadoch ak vám vaše zdravotné problémy znemožňujú vykonávať každodenné aktivity. Fyzikálna terapia vám pomôže zlepšiť pohyblivosť a prinesie vám úľavu od bolesti. Takisto dokáže zlepšiť alebo prinavrátiť fyzickú ale aj celkovú kondíciu organizmu.

Celý článok