Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

pätná ostroha

Užívateľ: beata
Počet odpovedí: 1
Na jeseň 2015 som sa u Vás liečila rázovou vlnou na pätnú ostrohu na ľavej nohe. Po ukončení liečby som ešte asi 4 mesiace pociťovala bolesť, ktorá napokon ustúpila a ľavú nohu mám bez bolesti. V júni 2017 som bola ošetrovaná 7x každý druhý deň rázovou vlnou na pätnú ostrohu na pravej nohe – nie vo Vašom centre ale u pediatra. Už je tomu rok, no ja stále pociťujem bolesť v pravej päte, ktorá neustupuje len sa trochu zmiernila a pri rekreačnom behu a po ňom mi robí problém. Chcem sa opýtať, či je možná znova liečba rázovou vlnou na pravú pätu a či bude vôbec účinná .
Užívateľ: rehabadmin
Dobrý deň, pani Beáta! Predovšetkým Vám chceme poďakovať za spätnú väzbu. Vždy nás poteší správa, že naša liečba rázovou vlnou bola opäť úspešná a že sa našim pacientom darí dobre. Preto sme veľmi radi, že Vás ľavá päta, ktorú sme liečili v r. 2015 doposiaľ nebolí. Naše mnohoročné skúsenosti potvrdzujú aj Vašu skúsenosť a síce že po ukončení liečebnej kúry sa päta hojí 3-6 mesiacov a v tomto čase ešte môže pobolievať, ale nakoniec prestane bolieť úplne. U 99% pacientov sa tak stane do 3 mesiacov od skončenia liečby, takže Vy ste boli tak trochu \\\"výnimka\\\". Samozrejme, že je zaujímavé, že liečba Vašej pravej päty na inom pracovisku nebola úspešná a aj po roku od skončenia liečby Vás pravá päta ešte stále bolí. Je ťažké takto na diaľku posúdiť dôvody, prečo sa tak stalo. Na našom pracovisku už 10 rokov liečime radiálnou rázovou vlnou od nemeckej firmy Zimmer MedizinSysteme GmbH a s používaním týchto prístrojov (máme ich viac) máme len tie najlepšie skúsenosti. V súčasnosti na našej klinike používame aj najmodernejšiu fokusovanú (extrakorporálnu, mimotelovú) rázovú šokovú vlnu. V dnešnej dobe je veľká konkurencia aj medzi výrobcami zdravotníckych prístrojov, a tak sa každý výrobca snaží vyrábať a predávať vlastnú rázovú vlnu. Niektorí pritom nemajú tradíciu výroby dlhšiu ako 3 roky. Každý prípad je však potrebné individuálne zvážiť, pacienta vyšetriť a stanoviť pre neho najvhodnejšiu terapiu. Nie vždy je indikovaná liečba rázovou vlnou. Na liečbu bolestivej päty často používame aj vysokovýkonný takzvaný HIL (high intensity laser) Opton Pro alebo tiež multifrekvenčný ultrazvuk, obidva prístroje od firmy Zimmer MedizinSysteme. Vzhľadom k tomu, že už máte osobnú skúsenosť s našimi službami, navrhujem Vám aby ste sa objednali na vstupné rehabilitačné vyšetrenie cez Objednávkový formulár na tejto stránke.