Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Bolesť ramena

Užívateľ: Thorx
Počet odpovedí: 1
Pred 3 mesiacmi som mal pád na bicykli na zadnú časť ramena. Absolvoval som RTG ramena s výsledkom, že nič neni zlomené. Bolesť ramena sa zmiernila a zlepšovala sa aj hybnosť. Po zhruba mesiaci som začal mať pocit, že sa mi zhoršila hybnosť a takisto aj bolestivosť ramena. Bolesti mám hlavne v noci. Mám problém dať ruku za chrbát a takisto zdvihnúť nad hlavu. Absolvoval som elektroliečbu, liečbu laserom avšak bez zlepšenia. Nestretli ste sa s podobným problémom s ramenom prosím ?
Užívateľ: rehabadmin
Dobrý deň, pán Thorx! Ťažkosti podobné Vašim sú v rehabilitačnej ambulancii časté. Plece je tvorené guľovým kĺbom s plytkou jamkou, čo nám umožňuje veľký rozsah pohybu. Vďaka tomuto anatomickému usporiadaniu je naše plece bezkonkurenčne pohyblivé, ale zároveň aj veľmi zraniteľné. Upevnenie hlavice plecového kĺbu v plytkej jamke je závislé od pevnosti väzov (ligament) a sily svalov v okolí kĺbu. Tieto svaly a ligamentá sú pri úraze často postihnuté - môžu byť pomliaždené (kontúzia), natiahnuté (distenzia), nadtrhnuté (distrakcia), podvrtnuté (distorzia) a pod. Problém úrazu väzov a svalov je v tom, že takéto úrazy na rozdiel od zlomenín nebývajú liečené imobilizáciou resp. že imobilizácia poraneného kĺbu je v lepšom prípade len krátkodobá. To je hlavný dôvod, prečo sa úraz mäkkých tkanív väčšinou hojí podstatne dlhšie ako závažnejšia zlomenina t.j. mnohokrát aj 6 mesiacov. Takto sa dá vysvetliť aj Vaša skúsenosť s návratom bolestí poraneného pleca. Pri dlhom trvaní neliečených problémov sa dostavia kľudové bolesti t.j. kĺb bolí aj keď ho nezaťažujeme. Nočné bolesti v kĺbe sú závažnejšie, sú už prejavom komplikácie stavu. Dĺžka liečby priamo úmerne súvisí s dĺžkou trvania ťažkostí - akútne stavy sa dajú vyliečiť pomerne rýchlo (2-3 týždne), u subakútnych stavov (Váš prípad) to môže trvať dlhšie. V každom prípade je isté, že musíte konať. Problém sa málokedy \"vyrieši sám\" a zaťažovanie poraneného kĺbu prácou alebo športom všetko len zhorší.