Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

MR LS chrbtice

Užívateľ: Anna
Počet odpovedí: 1
Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o vysvetlenie výsledkov MR LS chrbtice. Mám 69rokov. Záver: Mierna viacetážovitá sekundárna stenotizácia kanála a foramenov v úrovniach L2/3, L3/4, L4/5 a L5/S1 podľa popisu. Ventrolistéza L3/4 s miernou osteochondrózou, širokobázová protrúzia disku dorzoforaminálne hlavne vpravo s foraminostenózou s kompresiou priebehu koreňa L3 a fazetová artróza zvýraznená vpravo s degeneratívnou subluxáciou sa podieľa na stenóze foramenu. Edém kostnej drene L4 v hornej krycej platničke - pri erozívnej osteochondritíde alebo ako plošná kompresívna fraktúra akútneho charakteru. Mierna osteochondróza L4/5, naznačená ventrolistéza s s plošnou protrúziou disku dorzoforaminálne malého rozsahu v kombinácii so zvýraznenou fazetovou artrózou viac vľavo.V.s. Bertolotti syndróm artikulácie L5 processus transversus na S1 obojstranne. Len mierna chondróza disku L5/S1 s minimálnou plošnou protrúziou dorzoforaminálne v kombinácii s miernou fazetovou artrózou. Mierna osteochondróza L2/3 s bulgingom a fazetovou artrózou. Pred mesiacom som mala silné bolesti (prvýkrát), ktoré po 2 týždňoch medikamentóznej liečby prestali. Momentálne lieky nepotrebujem, ale občas ešte cítim slabú bolesť. Rada by som sa ešte dozvedela aká je možná ďalšia terapia a aké aktivity môžem vykonávať. Mám na mysli napr. sauna, plávanie, práca v záhrade, cvičenie. Doteraz som chodila aj behať. Vopred vám ďakujem za odpoveď.
Užívateľ: rehabadmin
Dobrý deň, pani Anna! Stenotizácia miechového kanála znamená jeho zúženie. To znamená, že kanál je úzky pre miechu aj miechové korene z nej vychádzajúce. Túto situáciu negatívne ovplyvňuje aj ventrolistéza stavca L3 oproti stavcu L4, ktorá zužuje miechový kanál v predozadnom smere čiže listéza zužuje už zúžený kanál. V kostenom tele 4. driekového stavca je opuch kostnej drene. Toto nie je úplne bežný nález a rádiodiagnostik predpokladá, že opuch kostnej drene je výsledkom akútnej kompresívnej zlomeniny stavca alebo výsledkom erozívneho zápalu chrupavky. Viaceré platničky v driekovej oblasti chrbtice sú postihnuté degeneratívnym procesom (osteochondróza) a viaceré z nich sú vysunuté mimo svojho obvyklého lôžka medzi stavcami (protrúzia). V súčasnosti je potrebné rozlíšiť, či ide alebo nejde o zlomeninu tela stavca L4 a toto spoľahlivo dokáže len CT vyšetrenie. Uvažovanie o športových aktivitách je t.č. bezpredmetné, pretože ak by sa potvrdila zlomenina, potrebovali by ste na mnoho týždňov kľudový režim.