Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Podozrenie na ostrohu

Užívateľ: Simona
Počet odpovedí: 1
Dobrý deň. Už približne tretí týždeň mám silné bolesti v päte. Mám podozrenie, že môže ísť o pätnú ostrohu (calcar calcanei), u lekára som však ešte nebola. Problém ale je, že sa čoskoro sťahujem zo Slovenska. A teda moja otázka znie, ak by som sa u Vás objednala, aká je dlhá čakacia doba? A ak by sa potvrdila pätná ostroha, ako dlho trvá liečba u Vás? Ďakujem veľmi pekne.
Užívateľ: rehabadmin
Dobrý deň, pani Simona! Ostroha pätovej kosti nie je príčinou, ale následkom dlhodobej svalovej dysbalancie v oblasti predkolenia (lýtka). V oblasti päty pacient pociťuje bolesť, preto väčšinou očakáva liečbu päty. Rentgenové vyšetrenie pre úspešnú liečbu však nie je nevyhnutné, aspoň rehabilitačný lekár takéto vyšetrenie nutne nepotrebuje. Dĺžka liečby závisí priamo úmerne dĺžke trvania ťažkostí - rýchlo vieme vyliečiť bolesť päty, ktorá trvá mesiac ale dlho liečime ťažkosti, ktoré pacienta trápia rok alebo 5 rokov. Liečba preto môže trvať od 2 týždňov až po 5 mesiacov. Pätovú ostrohu resp. bolesť päty ňou spôsobenú úspešne ovplyvňujeme ultrazvukom, vysokovýkonnou laseroterapiou laserom OptonPro alebo radiálnou rázovou vlnou enPulsPro ev. hlbšie prenikajúcou fokusovanou rázovou (šokovou) vlnou enShock.