Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

'operacia kolena'

Užívateľ:
Počet odpovedí: 3
Dobry. Mohli by ste mi podla popisu z MR napisat, ci je naozaj nutna vymena celeho kolena pre moju 64rocnu maminu?Dakujem Inveterovana horizontalna trhlina tela med. menisku s extenziou do oboch rohov,nasadajuca parameniskalna cysta velk.6mm+mensie radialne trhliny intraartikularneho okraja meniku-mozny aj podiel pooperacnych zmien. Intrasubstancionalne zmeny lat.menisku gr. I+fraying prednej kotvy.Incip.mukoidna degeneracia LCA. Sprain lezia LCM a LCL gr.I s vyraznym periligamentoznym edemom media. Chondromalacia gr.III vahonosnej zony medialneho kondylu femuru a tibialneho plateau s marginalnymi osteoproduktivnymi zmenami. Chondromalacia gr.II-III vahonosnej zony lateralneho kondylu femuru a tibialneho plateau s incip.marginalnymi osteoprod.zmenami. Chondromalacia gr.Ii-III oboch faciet patelly trochley, incip. marginalne mosteoproduktivne. Intraartikularne efuzia zmnozena s maximom interkondylarne a v suprapatellarnej burze v.s. pri synovitide. Iritacia gastrocnemio-semimembranoznej burzy s formaciou Bakerovej cysty 42x16mm.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Dobry den pani Polakova, vymena kolenneho klbu je zavazna, tazka operacia. Mimo ineho je dolezite aby ju pacient zvladol aj celkovo t.j. z hladiska vykonnosti srdca a pluc. Pre vymeny klbov este donedavna bolo hlavnou indikaciou tazke poskodenie kosti v podobe osteoartrozy - gonartrozy IV. st. Dnes su na operaciu coraz castejsie indikovani aj pacienti s gonartrozou III. st. Pripad Vasej mamy je iny - ide tu o poskodenie najma makkych struktur kolena. Z toho ako najzavaznejsie sa javi poskodenie chrupavky III. stupna na obidvoch kondyloch stehnovej kosti t.j. vonkajsieho aj vnutorneho a podobne poskodenie II.-III. st na jablcku. Koleno na toto poskodenie reaguje zmnozenim vnutroklbnej tekutiny. Je to podobne ako ked oko slzi pri podrazdeni zrnkom piesku. Ibaze z kolena tekutina nemoze odtiect, musi sa len vstrebat. Poskodenia makkych casti kolena velmi dobre reaguju na liecbu magnetoterapiou, vacsinou dochadza k vyraznemu zlepseniu zdravotneho stavu. Toto by ste urcite mali vyskusat este predtym nez sa rozhodnete pre narocnu operaciu. Najucinnejsia je liecba vyskokoindukcnym magnetom, jedna aplikacia trva 10 min, ale aj v tomto pripade ju bude potrebne obdenne aplikovat cca 20-30 x. Tento pocet aplikacii je velmi pravdepodobny aj u nizkovykonoveho magnetu, ktory je dostupnejsi, avsak dlzka 1 aplikacie musi byt podstatne dlhsia ako u vysokovykonneho t.j. 30-50 min. Magnetoterapiu musi aplikovat (ordinovat) skuseny fyziater (nie fyzioterapeut), pretoze na zaciatku liecby sa dostavi rozne silna reakcia na liecbu, ktoru je nutne eliminovat postupnym navysovanim vykonu pristroja, sily magnetickeho pola a dlzky jednotlivych procedur. Reakcia na liecbu je pozitivnou odpovedou organizmu na podavanu proceduru, svedci o tom, ze organizmus je este schopny vyliecit sa. Pacient, ktory na liecbu nezareaguje vobec, nebude vzlieceny.
Užívateľ:
Dakujem za odpoved a este sa chcem opytat,ci by mohli v tomto pripade pomoct kmenove bunky. Mamka ma sice doma pristroj od firmy Orin Torus, je to magnet len neviem ci si to moze sama nasadit a bude to mat pozitivny efekt. Absolvovala uz rehabilitacie, ktorymi sa jej to zhorsilo po operacii,preto to ukoncili a teraz neviem,ci by sa nasiel nejaky fyziater v Nitre,ktory by bez doporucenia lekara magnetoterapiu nasadil. Jej ortoped to chce za kazdu cenu operovat a ona o tom nechce zatial pocut,aj ked ma bolesti. Stale je presvedcena, ze sa to musi liekmi, injekciami, cvicenim dat doporiadku,len nikto ju nechce prijat v Nitre, ze si to ma jej dr.doriesit.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Najucinnejsia je liecba vyskokoindukcnym magnetom, jedna aplikacia trva 10 min, ale aj v tomto pripade ju bude potrebne obdenne aplikovat cca 20-30 x. Tento pocet aplikacii je velmi pravdepodobny aj u nizkovykonoveho magnetu, ktory je dostupnejsi, avsak dlzka 1 aplikacie musi byt podstatne dlhsia ako u vysokovykonneho t.j. 30-50 min. Magnetoterapiu musi aplikovat (ordinovat) skuseny fyziater (nie fyzioterapeut), pretoze na zaciatku liecby sa dostavi rozne silna reakcia na liecbu, ktoru je nutne eliminovat postupnym navysovanim vykonu pristroja, sily magnetickeho pola a dlzky jednotlivych procedur. Reakcia na liecbu je pozitivnou odpovedou organizmu na podavanu proceduru, svedci o tom, ze organizmus je este schopny vyliecit sa. Pacient, ktory na liecbu nezareaguje vobec, nebude vzlieceny.