Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Bolest v drieku a kostrče

Užívateľ: Agata
Počet odpovedí: 1
Dobrý večer, chcela by som poprosit o radu, už 6 mesiacov ma pobolieva kostrč a pravá driekova časť, pri dlhsom sedeni je to asi najhorsie, citim aj miernu bolest v pravej nohe,spodna cast lítka,noha je zoslabnutá.Bola som na MR , záver: hemisakralizacia L5 vpravo - Castellvi II a incip.deform.spondyloza, pritomne osteofyty tiel stavcou.Môže sa z týchto vysledkov boliet tá kostrč?Zatial som nebola s vysledkami u lekára, čo by ste mi vedeli poradit?Dakujem s pozdravom AGÁTA.
Užívateľ: rehabadmin
Dobrý deň, pani Agáta! Bolesti kostrče bývajú príčinou mnohých ťažkostí nad ňou (v hornej polovici tela), ale aj pod ňou (v dolnej polovici tela) a bývajú veľmi často nepoznané. Naši pacienti sú väčšinou liečení a vyšetrovaní pre mnoho iných podobných ťažkostí, až sa nakoniec \\\"príde\\\" na to, že všetky problémy spôsobila bolesť ich kostrče. Bolesti kostrče vznikajú vlastne len v dvoch prípadoch: 1) z nadmernej námahy pri práci alebo športovaní, čo vedie k stuhnutiu sedacích svalov. Stuhnuté sedacie svaly za kostrč ťahajú a to bolí 2) z dlhodobého sedenia v práci či doma, čo vedie k ochabnutiu svalov. Ich ochabnutie je dôvodom, prečo takýto človek sedí priamo na kosti - na svojej kostrči, ktorá potom bolí. Tak ako je vyššie uvedené, bolesť kostrče môže vyžarovať smerom nahor do krížov a driekovej chrbtice a človek môže cítiť bolesť len tam t.j. v krížoch a v drieku. Často však vyžarujú aj smerom nadol do dolných končatín, kde napodobňujú ischias t.j. pacient cíti bolesť na zadnej strane stehna, v lýtku a niekedy aj v päte. Keď stav dlho trvá, končatina oslabne. Na MR-ku zistená hemisakralizácia L5 znamená, že posledný driekový stavec (L5) je zrastený s prvým krížovým (S1). Takto ste sa však narodili a preto je ťažké vysvetliť Vaše aktuálne problémy práve hemisakralizáciou L5 resp. je to nepravdepodobné. Je nutné, aby ste podstúpili liečbu kostrče. Kým nebude kostrč zdravá, používajte pri sedení kostrčový vankúš. Dostanete ho kúpiť v zdravotníckych potrebách.