Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Bolest vyžadujúce do bedrového klbu- výsledky MR

Užívateľ: erika
Počet odpovedí: 1
Dobrý deň, so seknutim mam problémy roky (mám 45),no posledný polrok sa pridružilo aj vyžarovanie pravého bedrového kĺbu. Neurologicka má poslala len na RTG,ale ortopéd ma poslal na MR. Môžte mi prosím z popisu MR povedať,čo mi vlastne je, či sa to dá vôbec nejak riešiť. Mám sedavé zamestnanie a kedze som človek,ktorému sa už po príchode z práce už nikam nechce chodiť cvičiť a v zime,keď je skoro tma tak už vobec. Kôli tomu som si kúpila domov aj bežecký pás, nie na behanie ,ale skôr na rýchlu chôdzu. Myslíte,že podľa výsledkov mi to neškodí ešte viac? Tu je popis: LS chrbtica-chondroza diskov lumb.chrbtice so zníženým signálom v T2VO. Intervertebralna osteochondroza medzistav.strbiny L4/5,so zrušením strbiny osteoprodukciami na okrajoch tiel stavcov a reaktivnymi zmenami signálu priľahlej kostnej štruktúry charakteru ModicI I(fibrovaskularny edem). Spinalny kanal je zuzeny v AP rozmere v urovni L3/4-L5/S1. Cirkularne oplostenie disku v urovni medzistavc.strbiny L3/4,s redukciou predneho epiduralneho priestoru,later.recesov a foramin.priestorov,na redukcii ktorychsa spolupodiela incip.fazetova artroza bilat. V urovni medzist.strbiny L4/5 sa nachadza obvodove rozsirenie rozmeru disku,zuzujuce predny epid.priestor,later.recesy a foramin.priestory, na zuzeni ktorych sa spolupodielaju osteoprodukcie bilat.mediolateralne a artroticke zmeny fazetovych sklbeni,vyraznejsie pravostranne,s potenc.iritaciouprebiehajuceho korena vpravo. V urovni medzist.strbiny Th12/L1 sa zobrazuje asymetricka protuzia disku paramedialne az preforaminalne dolava, s parc.zasahovanim za zadny horny okraj tela stavca L1,s tlakom na duralny vak,bez tlaku na conus medularis, so zuzenim predneho subarachon.priestoru a laveho preforamin.priestoru. Niekedy je to v pohode,niekedy z nicoho nic ma v bedrovej obl tak pichne,az ma \"vystrie\"... Dakujem za odpoved.
Užívateľ: rehabadmin
Dobrý deň, pani Erika! Poskytli ste nám veľmi málo informácií na seriózne zhodnotenie Vášho zdravotného stavu. MR vyšetrenie je iba POMOCNÁ vyšetrovacia metóda, iba dopĺňa celkový obraz choroby. Mnoho pacientov žije v omyle, že MR vyšetrenie všetko vyrieši, ale v skutočnosti nevyrieši takmer nič. Máte v rukách výsledok skvelého a drahého vyšetrenia, ale samotný tento fakt nič nezmenil na Vašich problémoch. Potrebujete rehabilitačné vyšetrenie a s tým súvisiacu LIEČBU. MR zobrazuje pokročilé degeneratívne zmeny na Vašej chrbtici, ktoré určite súvisia so štýlom Vášho života, s Vašou životosprávou, zo stravou, s pohybovými aktivitami a pod. Ak človek veľa rokov staticky preťažuje svoju chrbticu (napr. dlhé sedenie alebo dlhé státie), chrbtica sa tomuto režimu prispôsobí a stuhne. Stane sa menej ohybnou, menej pohyblivou a rôzne kostené výrastky tzv. osteofyty potom budú tlačiť na nervy, ktoré vystupujú z miechy na perifériu napr. do nôh. Takto podráždený nerv potom spôsobuje v jeho \"povodí\" bolesť. Bolesti, ktoré popisujete môžu, ale nemusia mať pôvod v rozsiahlych zväčša degeneratívnych problémoch s driekovou chrbticou (osteofyty, protrúzie platničiek, artróza kĺbov, zúženie miechového kanála atď. atď.) Vlastne ani nie je možné takto na diaľku poradiť Vám, ale bežecký pás pre Vás určite nie je dobrý nápad. Prečítajte si rady pre iných pacientov v tejto poradni, mnohé z nich môžu byť užitočné aj pre Vás.