Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

MRI chrbtice

Užívateľ: klarika
Počet odpovedí: 1
Dobry den, mam 34rokov, od januara ma boli chrbat aj klby,velmi sa mi zhorsila aj motorika, nezvladam ani bezne cinnosti.Citim to niekedy akoby mi to plostilo, tahalo hrudnik. Aj z krizov akoby mi islo prasknut brucho akysi tlak do brucha aj do noh, zle sa mi aj vstava, stoji, puka mi v kolenach, mam take slabe nohy. Momentalne ma boli v krku, zle sa mi aj lezi, boli ma z toho hlava, mam tlaky v ociach aj v nose. Mala som aj ihlicky po tele a akesi akoby kopnutie v kostiach. Neviem uz co mam robit Neurologicka ma odoslala najprv na rtg. chrbtice aj na osteologiu. RTG popisali ako incip. spondyloza TH a LS chrbtice. Osteologia nasla osteopeniu bedr. klbu.Prosim Vas mohi by ste mi vysvetlit nalez z MRI TH-chrbtice? Co znamena mierna tukova degeneracia hornej krycej plochy tela th2a th5? Dakujem velmi pekne za odpoved MR Th chrbtice sekv. T2, T1 STIR sag, T2 axi, T1 cor Vysetrene v rozsahu C6-L1. Spinalny kanal primarne sirky 12-14mm. Miecha norm. signalu. Mierna tukova degeneracia hornej krycej plochy tela th2a th5. Hyperkyfosa. Intervertebralne disky norm. vysky, signalu. Bez zretelnej hernie diskov, bez zrejmeho utlaku nerv. korenov.
Užívateľ: rehabadmin
Dobrý deň, pani Klarika! Vyšetrenie magnetickou rezonanciou nevysvetlilo pôvod Vašich ťažkosti. To znamená, že tieto ťažkosti zrejme nemajú orgánový pôvod, nie sú spôsobené poškodením nejakého orgánu napr. herniáciou (vyskočením) platničky a pod. Väčšina ľudí včítane lekára by si však vydýchla keby sa nejakú orgánovú zmenu podarilo nájsť. Mali by ste pre svoje ťažkosti jednoznačné vysvetlenie. Stačilo by potom užiť nejakú tabletku, dostať nejakú injekciu alebo infúziu a problém by bol zažehnaný. Aké jednoduché! Aké elegantné! Človek sa celé mesiace dopúšťa vo svojom živote rôznych chýb a správne podaný liek by mal potom rýchlo vyriešiť jeho ťažkosti spôsobené týmito chybami. A takto vyliečený pacient potom bude môcť ďalej pokračovať v nesprávnom a dlhom sedení, dlhom státí, v nemiernom športovaním, v náročnej a ťažkej práci a pod. Dôležité je vedieť, že funkčné ťažkosti sú OVEĽA ČASTEJŠIE ako tie orgánové. Porucha funkcie sa prejavuje najmä na začiatku problémov a môže spôsobiť človeku naozaj veľké ťažkosti. Keďže zatiaľ nemáme možnosť vyšetriť Vás a ani sa s Vami porozprávať (odobrať anamnézu), môžeme len všeobecne predpokladať, že Vaše ťažkosti majú pôvod 1) buď v krčnej a hrudnej chrbtici čomu nasvedčuje najmä hyperkyfóza, ťah na hrudníku, zhoršenie motoriky, bolesť krku, tlak v očiach a bolesti hlavy, tlak do brucha alebo 2) ide o metabolický či reumatologický problém - najmä pre popisovanú celkovú slabosť, bolesti kĺbov. Je možné predpokladať, že Vás Vaša lekárka odošle ešte na reumatológiu, ale to vôbec nebráni tomu aby ste vyhľadali rehabilitačného lekára a začali sa liečiť na rehabilitácii. Predpokladáme, že fyzikálna liečba a liečebná telesná výchova zameraná na Vašu krčnú a hrudnú chrbticu ale tiež na správne dýchanie Vám prinesie relatívne rýchlo dobrý výsledok. Musíme Vás však upozorniť, že 8 procedúr hradených zdravotnou poisťovňou na vyliečenie určite stačiť nebude. Pre rehabilitačnú liečbu platí všeobecná zákonitosť, že zdravotné ťažkosti sa liečia toľko týždňov, koľko mesiacov trvajú. U Vás teda najmenej 8 týždňov.