Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

MRI krčná chrbtica

Užívateľ: SS
Počet odpovedí: 1
Dobrý deň, mohla by som poprosiť o vysvetlenie nálezu z MRI, môj vek je 46 rokov: V seg. C6/7 objemná paramediálna extrúzia disku vpravo s kompresiou miechy a koreňa vpravo tč. počínajúce známky myelopatie. Chondróza disku v seg. C4/5 bulging IVD a fokálne vyklenutie paramediálne vpravo s kontraktom na miechu – miecha bez myelopatie, napriamená až vyrovnaná C lordóza. Ďakujem.
Užívateľ: rehabadmin
Dobrý deň, pani SS! Extrúzia medzistavcovej platničky je najzávažnejším poškodením tohto typu ochorenia. Znamená to, že gelové jadro platničky úplne opustilo svoje lôžko medzi stavcami a vlastne celá platnička \"vytiekla\" mimo. Mimo miechového kanála však nemá čo robiť, nie je tam pre ňu miesto a preto takáto extrudovaná platnička utláča okolité štruktúry. Vo Vašom prípade pravý miechový koreň medzi 6. a 7. krčným stavcom. Takýto útlak spôsobuje koreňové dráždenie - bolesť celej pravej hornej končatiny včítane prstov ruky. Dôležitou informáciou je, že vyskočená platnička začína utláčať aj miechu (= myelopatia), takže je pravdepodobné, že Vám neurológ bude navrhovať operačné riešenie.