Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Bolesti spánkovej kosti a tenzné bolesti hlavy, migréna, MR C chrbtice vysvetlenie

Užívateľ: Zdenka
Počet odpovedí: 1
Dobrý deň prajem, už dlohodobo mám bolesti tenzné bolesti hlavy, migrény a od minulého leta aj pálčivé bolesti spánkovej kosti vľavo spojenú s horúcim tlakom do uší a bolesť mi následne vyžaruje aj do ľavého ramena a do šije. Pri uchopovaní predmetov na dlhší čas, alebo udržanie rúk nejaký čas vzpaženej podobe mi vystreľuje bodavá bolesť do dlaní a ramien. V roku 2006 som pri tŕpnutí rúk a prstov, ako aj vystreľujúcej bolesti od lakťov až po prsty mala diagnistikované: primárnu stenózu spinálneho kanála a Paramediálna protrúzia C5/6 vpravo. Následne pod dvoch pôrodoch, pri ktorých mi bola pred sekciou podaná epidurálna anastéza, mi tieto bolesti ustúpili. Posledný pôrod som mala v roku 2010. Nakoľko som aj bez bolestí rúk už asi cca 3 roky začala trpieť bolesťami hlavy, v lete v roku 2021 to vyústilo do neskutočných bolestí spánkovej kosti, so zdurením kosti a veľkou citlivosťou na dotyk, s bolesťou vystreľujúcou do ľavého ucha a s horúcim tlakom v ušiach. Absolvovala som ORL vyšetrie, kde aj po CT spánkovej kosti bolo všetko negatívne. Následne som bola doporučená na stomatochirurgiu, kde mi bol dokonca odstránený aj zub múdrosti, či to nespôsobuje tú bolesť. Bolesti však neustúpili, tak som sa objednala na súkromnú nemenovanú kliniku, kde som už momentálne aj po RFA KF C2-5, ktorú som absolvovala v auguste 2022, ale bolesti hlavy neustúpili, ako aj bolesti spánkovej kosti, ba dokonca sa mi vracia bolesť do rúk. Nález MR z mája 2022 je nasledovný: v SAG sekvencii zachytenú úsok od úrovne C-C prechodu do Th 4/5. Primárne spinálny kanál užší s AP diametrom 11,5 mm- Napriamená lordóza v MR obraze. C-C prechod voľný. Miecha bez expanzie, bez nálezu signálnych zmien. Po úroveň C5 bez nálezu hernácie IVD, incip. spondylóza a unkovertebrálna artróza bez nálezu signifikantných stenóz neuroforamenov. C5/6 znáky iv osteochondrózy, nález protrúzie disku na širokej báze so sprievodnou spondylózou, DV plošne imprimovaný, miecha bez deformácie. Užšie NF s prevahou stenózy vľavo s vplyvom na ventrálny koreň C 6 sin. Sublaminárne zmeny Modic 3. V ostatnom rozsahu bez nálezu hernácie IVD. Záver: Iv osteochondróza C5/6 spondylodiskérne zmeny imprimujúceh DV pri kombinovanej kanalikulárnej stenóze bez kompresie miechy, užšie NF s prevahou vľavo, kde prítomný tlak na ventrálny koreň C6 sin. Ďakujem za pomoc.
Užívateľ: rehabadmin
Dobrý deň, pani Zdenka! Ak už ste pre svoje dlhotrvajúce veľké ťažkosti hľadali pomoc na súkromnej nemenovanej klinike, z nášho hľadiska by bolo najúčelnejšie, aby ste sa objednali na rehabilitačné vyšetrenie v Spinálnom centre Mediren v Poprade. V uplynulých rokoch sme dokázali pomôcť mnohým ľuďom s podobnými ťažkosťami aké prežívate Vy. Dnešná doba je \"chorá\" z mnohých hľadísk. Najrozšírenejšou chorobou dnešného zdravotníctva je túžba po diagnóze. Toto by možno všetko bolo aj v poriadku, keby sa v tejto túžbe po diagnóze úplne nestratila túžba pomôcť pacientovi a liečiť ho (vyliečiť ho). Najškodlivejšie však je, že touto túžbou po diagnóze lekári infikovali aj svojich pacientov. Aj tí očakávajú iba diagnózu. A keď ju už majú, dochádza k chvíľkovému uspokojeniu - už konečne viem čo mi je, z čoho pochádzajú moje bolesti (hlavy a pod). Odrazu príde precitnutie: a čo teraz? Celý liečebný proces sa v súčasnosti zredukoval na jediné riešenie a tým je operácia - odstránenie apendixu, maternice, prsníka, štítnej žľazy atď. atď. Niektorí lekári nám pri operácii aj niečo dodajú - nový prsník, nový kĺb a pod. Veľa ľudí však intuitívne (a oprávnene!) očakáva ako riešenie svojich ťažkostí LIEČBU, ktorá bude predchádzať operácii. Veď operácia by mala byť tým najposlednejším riešením, keď už iné doterajšie spôsoby liečby neboli efektívne. Operácia by nemala byť prvým a jediným navrhovaným riešením, takto to mnoho ľudí dnes vníma. Konkrétne k Vašim ťažkostiam: migrény, bolesti hlavy, pálčivá bolesť v spánku atď. mávajú pôvod najčastejšie vo funkčných blokádach prvých troch krčných stavcov. Výsledok MRI krku dovoľuje uvažovať predovšetkým o funkčnom pôvode Vašich ťažkostí popisom nálezu, že \"po úroveň C5 bez nálezu herniácie platničky\". Preto môžeme usudzovať, že liečba jedného z prvých troch krčných stavcov by Vám mohla priniesť zmiernenie alebo odstránenie Vašich ťažkostí. Nie je to však úplne také jednoznačné, pretože mnohí ľudia trpia na bolesti hlavy aj z problémov v oblasti dolného krku (Vy tu máte protrúziu platničky C5/6) a niektorí dokonca z oblasti hrudnej chrbtice. Preto je exaktné funkčné vyšetrenie chrbtice také dôležité v celom procese liečby. RTG, CT a MRI sú iba pomocné zobrazovacie metódy. Vy potrebujete LIEČBU, pani Zdenka.