Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Užívateľ: mata
Počet odpovedí: 1
Dobrý deň, som po neurologickej hospitalizácii, absolvovala som procedúry, masáže, cvičenia a obstreky. Nepomohlo mi to vôbec, skôr som prišla domov v horšom stave ako som išla. Aplikovali mi ozón do pravej aj ľavej driekovej časti, aj do krčnej chrbtice. Mam závraty , veľkú bolesť hlavy , točenie hlavy , tlak v hlave , cítim ako keby to nebola moja hlava ( ani to neviem opisat ) trpnu mi obe ruky ( mravencenie, končeky prstov mam často zimné ),v noci poriadne nespím , neviem si nájsť správne miesto, chôdza je pomalá , som taka nevládna . Som dlhodobo PN. Mám sedavé zamestnanie - som personálna pracovníčka. Prikladám výsledok MR krčnej chrbtice: Akcentovaný centrálny miešny kanál v úrovni C4-7, inak miecha bez päť. signálu Chondróza v disku C5/6, Spondylosis deformans incip., v segmente C4 C5 naznačený bulding disku, dorzálne mierny tlak na durálny vak, v segmente C5 C6 bulding disku, akcentovaný dorzálne, paramediálne vpravo s kontaktom miešneho povrazca a naliehaním, centrálne ramienko odstupujúceho miešneho koreňa C6 vpravo, vpravo diskogénna mierna neuroforaminálna stenotizácia typu 1. MR driekovej chrbtice: v segmente L5/S1 osteochondróza, zmeny signálu na krycích plôškach charakteru Modic I,II,III, bulding disku s kontaktom na korene L5 obojstranne fotaminálne. Neviete mi prosím poradiť ako ďalej postupovať aby som mohla normálne fungovať , pripadne koho navštíviť aby mi bolo lepšie. Ďakujem krasne za odpoved .
Užívateľ: rehabadmin
Dobrý deň, pani Mata! Predovšetkým je dobré vedieť, že magnetická rezonancia je taká dokonalá vyšetrovacia metóda, že \"každému niečo nájde\", takže to v praxi potom vyzerá tak, že zdravý človek vlastne ani neexistuje. Preto je nesmierne dôležité, aby klinický obraz (t.j. pacientove ťažkosti + rehabilitačné vyšetrenie) dobre korešpondoval s MR nálezom. Ak to tak nie je, potom má MR vyšetrenie pre terapeuta aj pre pacienta len obmedzený význam. Vo Vašom prípade ani MR krčnej ani MR driekovej chrbtice nepopisuje nijako dramatický obraz. Bulging disk je najmenej závažné poškodenie platničky a v žiadnom zo zobrazených segmentov nie je popísaný jednoznačný útlak miechových koreňov. Všimnite si v popise slová ako \"mierny tlak\", \"naznačený\", \"s kontaktom\", \"typ 1\" a pod, tento popis nehovorí o závažnom tlaku, útlaku, kompresii a pod. Veľmi dôležité je ako prebiehala Vaša doterajšia liečba, pretože dĺžka liečby MUSÍ korešpondovať s dĺžkou trvania ťažkostí a s ich závažnosťou. Vaša hospitalizácia v nemocnici určite netrvala dlhšie ako 7 dní, z toho prvý a posledný deň bol odchodový. Takže máte za sebou nanajvýš 5 liečebných dní. Takýto liečebný plán, nech by bol akokoľvek skvele zostavený, nemá nádej na úspech. Je v príkrom rozpore so zákonom, ktorý hovorí, že koľko mesiacov trvajú ťažkosti, toľko týždňov trvá liečba. Hlavným zámerom ozonoterapie je zničiť poškodenú/vyskočenú platničku. Trvá však niekoľko týždňov kým sa takto ošetrená platnička zvraští. Ak sú diagnostická úvaha a terapeutický zámer Vášho neurológa správne, je to otázka len niekoľkých týždňov, kým sa Vaše ťažkosti zmiernia alebo úplne ustúpia. V prípade, že by neustúpili a ani sa nezmiernili pôjde o zvláštne potvrdenie toho, že Vaše ťažkosti nemajú orgánový podklad (= nespôsobila ich vyskočená platnička), ale sú spôsobené funkčnou poruchou, ktorá je vôbec najčastejšou príčinou pohybových ťažkostí. Pri odstraňovaní funkčných porúch je rehabilitácia vždy úspešná. Predpokladáme, že intenzívna liečba krku a hrudnej chrbtice dokáže pomerne rýchlo odstrániť zdravotné problémy, ktoré prežívate. Liečba však musí trvať primerane dlhú dobu. Osem liečebných dní, ktoré dnes preplácajú poisťovne na uzdravenie chronických problémov nepostačuje.