Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Dg: Bursitis olecrani l.sin v resorbcii

Užívateľ: Lali
Počet odpovedí: 3
Dobrý deň. Lakeť s dif.opuchom v obl.dorzlakťa, burza olekranu vyprázdnená, distalnejšie, v resorbcii, hybnosť v lakti voľná, nebolestivá, pronosupinácia detto, svalová sila primeraná, pohyby proti odporu nebolestivé, perif.NCP v norme. Dokedy môžu petrvávať bolesti, začervenanie a opuch lakťa a predlaktia? Ďakujem za odpoveď. S pozdravom, Ľ.Magyarič.
Užívateľ: rehabadmin
Dobrý deň, pán Magyarič! Niet dôvodu aby ste čakali kým sa lakeť nezahojí sám od seba. Začnite sa liečiť sám alebo vyhľadajte pomoc rehabilitačného lekára. Opuch veľmi dobre reaguje na ochladzovanie kryovreckom v jednej vrstve uteráka (alebo ho prikladajte cez košeľu) a to 4x denne 10 minút po dobu 7-10 dní tak dlho, kým lakeť ÚPLNE neodpuchne. Na večer pred spaním použite niektorý z antireumatických gelov napr. Voltaren, Ibalgin a pod. Ak nebudete úspešný, rehabilitačný lekár Vás bude denne liečiť lokálnou kryoterapiou, ultrazvukom alebo laseroterapiou príp. kombináciou týchto procedúr. Výsledok sa dostaví veľmi rýchlo t.j. už po 10-tich procedúrach. Toto všetko za predpokladu, že ide o akútny stav a teda, že Vaše ťažkosti trvajú menej ako 6 týždňov. Ak sa však jedná o chronický problém trvajúci viac ako 6 mesiacov, musí byť taktika liečby odlišná.
Užívateľ: Lali
Dobrý deň. Ďakujem pekne za promptnú odpoveď a radu ako postupovať pri liečbe môjho zdravotného problému. Prajem veľa elánu a úspechov vo vašej veľmi prospešnej činnosti. S pozdravom, Ľ.Magyarič.
Užívateľ: rehabadmin
Dobrý deň, pán Magyarič! Túto bezplatnú poradňu už prevádzkujeme 14 rokov, ale za celú tú dobu sa nám nestalo, že by niekto ocenil naše služby tak ako Vy. O to viac si to vážime. Človeku to dobre padne, keďže príprava odpovede väčšinou vyžaduje niekoľko desiatok minút. Dôvodom je, že niektoré obsiahle otázky je nutné najprv pozorne prečítať, vyhodnotiť a zostaviť zrozumiteľnú odpoveď podľa možnosti s minimom cudzích výrazov. Sme presvedčení, že práve toto ľuďom v kontakte s lekármi dnes chýba - zrozumiteľné vyjadrovanie a čas pre pacientov problém. Taktiež je už dosť zriedkavé, aby niekto otázku podpísal menom a už vôbec nie svojim priezviskom. Ľudia prahnú po informáciách, vítajú záujem, ľudské slovo, vysvetlenie pojmov, iný pohľad na ich zdravotný problém, ale zároveň chcú zostať v anonymite. No čo už, doba sa výrazne zmenila a ďalej sa mení... Ktovie, či aktuálne postoje lekárov nie sú iba verným odrazom zmenenej doby a zmeny postojov ich pacientov?