Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

'problem s prstamy na nohach'

Užívateľ:
Počet odpovedí: 5
'pri dlhšom státi a predklone sa mi stiahnu prsty na lavej nohe mam pocit spadnutia tiež na pravej nohe nemam žiadny cit silu v prstoch.Som viac ako dva mesiace po operacii spinalnej stenozy.Prosim vas o radu čo s tím mám robit ake cviky mam konkretne cvičit na tie prsty.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Dobrý deň, pán Bučko! O spinálnej stenóze už viete asi všetko. Neurochirurg alebo neurológ Vám pred operáciou určite vysvetlil podstatu Vášho ochorenia a aj dôvody, prečo operovať. Spinálna stenóza môže byť primárna t.j. taká, keď sa človek zo zúženým miechovým kanálom už narodí alebo sekundárna t.j. taká, ktorá je spôsobená vyskočenou platničkou (protrúzia, herniácia) alebo posunom jedného stavca voči druhému (listéza). Nepoznáme príčinu Vašej spinálnej stenózy a ani rozsah operácie, ktorú ste podstúpili. Cieľom operácie je odstrániť útlak miechových koreňov, ktorý spinálna stenóza spôsobila. Útlak miechových koreňov je zo začiatku sprevádzaný bolesťou a tŕpnutím postihnutej časti driekovej chrbtice a dolnej končatiny, neskôr jej oslabením a necitlivosťou. Nevieme, v ktorom štádiu ochorenia ste operáciu podstúpili. Ak to však bolo v štádiu oslabenia končatiny a straty jej citlivosti, budete sa teraz musieť vyzbrojiť značnou trpezlivosťou. Bude trvať mnoho týždňov až mesiacov, kým sa do postihnutej končatiny vráti citlivosť aj sila. Periférne nervy na rozdiel od centrálneho nervového systému sú schopné regenerácie, ale proces je pomerne pomalý. V lete nervy regenerujú rýchlosťou 0,03 mm/ deň, v zime 0,02 mm/deň. Fyzikálna liečba musí byť hneď po operácii zameraná na ošetrenie operovanej oblasti napr. high intensity laserom Opton Pro, vhodná je aj liečebná telesná výchova napr. cvičenie podľa R. Brunkowovej. V neskoršom období je potrebné posilňovanie hlbokého stabilizačného svalstva trupu SM systémom.
Užívateľ:
Dobrý deň Chce by som sa opýtat či sa môže znovu zrastenie spinalnej stenozy vratit ked som už po operacii spinalnej stenozy,čo by som mal preto spravit aby sa to už nevratilo.Dakujem Vém za odpoved.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
A aký bol dôvod spinálnej stenózy vo Vašom prípade?
Užívateľ:
Dobrý deň neviem či to spravne pomenujem ale si myslím že pan doktor mi vravel že operacia bude zamerana na dekompresiu stlačených nervov a lamitída. Neviem či som to spravne pomenoval,chcel by som sa ešte opýtať po operacii mam problem že na lavej nohe pri statí alebo predklone mi stiahne všetky prsty a mám sklon spadnutia.Ten problem bol aj pred operaciou,bol by som rád keby ste pomenovali príčinu môjho problemu,a ako stím naložit.Mám už 60rokov.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Pán Bučko, zrejme ste teda podstúpili operáciu, ktorá sa volá hemilaminektomia. Takto sa vykonáva dekompresia stlačených nervových koreňov. V súčasnosti po operácii, sú už Vaše nervové korene síce uvoľnené, ale ešte naďalej sa na nich prejavujú následky dlhodobého útlaku t.j. rôzne výpadky funkcie, ktoré ste pociťovali už pred operáciou a ktoré boli dôvodom pre operáciu. Periférne nervy regenerujú veľmi pomaly - v zime 0,02 mm/deň a v lete 0,03 mm/deň. Na jednej strane teda musíte byť trpezlivý, lebo môže trvať aj 4 mesiace kým sa nervy "preberú", na druhej strane nesmiete vyčkávať pasívne. Potrebujete intenzívnu rehabilitáciu zameranú na obnovu funkcie dolnej končatiny. Vyhľadajte preto najbližšiu rehabilitačnú ambulanciu a požiadajte o rehabilitáciu. V štátnych rehabilitačných zariadeniach Vám však naordinujú procedúry a cvičenie len 7x a to je veľmi málo, to nemôže stačiť na zlepšenie Vášho zdravotného stavu. Najrozumnejšie by preto bolo vyhľadať súkromné rehabilitačné zariadenie, kde Vám dokážu poskytnúť aj dlhodobú rehabilitačnú starostlivosť. Tak máte oveľa väčšiu nádej na vyliečenie alebo aspoň zlepšenie Vášho zdravotného stavu.