Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Liečba razovymi vlnami

Užívateľ: Lukas.Kovac
Počet odpovedí: 1
Dobrý deň. Od 12.1.2023 marodim, na ortopédii po vyšetrení mi zistili zápal plantarnej fascii na oboch pätách a taktiež ostrohy. Po zobudení vždy musím rozchodiť obidve päty aby sa bolesť zmiernila, aj počas dňa má to bolí keď dlhšie stojím na nohách alebo dlhšie sedím. Mám prácu kde som vystavovaný chodeniu počas celého dňa. Absolvoval som obstrek na obidve päty čo mi dočasne pomohlo na pár dní . Potom som absolvoval rehabilitáciu a procedúry som mal laser, ultrazvuk, lampu, magnet, elektroliečbu, cvičenia, rebox. Pomohlo mi to nachvíľu, potom po kontrole mi lekárka na ortopédii dala na výber s dvoch posledných možnosti a to buď obstrek alebo rázové vlny ktoré by som si platil ja lebo poisťovne to nepreplatia tak som súhlasil z liečbou razovými vlnami a že odporúča minimálne 7aplikacii a najviac 10aplikacii. Aplikujú to dvakrát týždenne s odstupom troch dní od aplikácie teda chodím tam Pondelok a Štvrtok. Už mám absolvovaných 4 aplikácie a tá minimálna 7aplikacia by bola 30.3.2023 a vraj kontrola je až po 4 týždňoch od poslednej aplikácie. Kontrola sa týka ľudí ktorí aj po 4 týždňoch cítia bolesti. Pokiaľ sa o niekoľko dní napríklad o týždeň budem cítiť dobre tak je možnosť sa dohodnúť so svojim obvodným lekárom že kedy môžem nastúpiť do práce. Podľa Vás keď by som mal poslednú aplikáciu razovej vlny 30.3 tak do práce by som mohol nastúpiť aj po Veľkej noci? Teda ak sa budem cítiť dobre. Čo mi odporúčate?
Užívateľ: rehabadmin
Dobrý deň, pán Kováč! Ďakujeme za dôveru, s ktorou ste sa obrátili práve na nás s požiadavkou o poskytnutie vysvetlenia ako prebieha liečba rázovou vlnou. Než Vám odpovieme, chceme Vás poprosiť o objasnenie z akého dôvodu sa obraciate na nás t.j. na rehabilitačnú kliniku, ktorá Vás nevyšetrila a ani neliečila. V Spinálnom centre MEDIREN v Poprade považujeme za prirodzené poskytnúť nášmu pacientovi všetky informácie, ktoré potrebuje poznať o priebehu liečby teda aj liečby rázovou vlnou. Tieto informácie sú súčasťou ceny, ktorú nám za naše služby pacient platí. Aj keď má liečba rázovou vlnou svoje pravidlá, nie vždy sa terapia vyvíja štandardne. V celom procese má preto zásadný význam prvotné rehabilitačné vyšetrenie a potom tiež vyhodnocovanie efektivity každej jednej aplikácie (zlepšenie/zhoršenie, zvýšená/znížená bolestivosť, modrina a pod). Pri formulovaní odpovede pre Vás je práve toto náš najväčší hendikep - nevideli sme Vás, nevyšetrili sme Vás a nemali sme možnosť vyhodnotiť každú aplikáciu. Ďakujeme za porozumenie.