Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Záver MR

Užívateľ: katarina
Počet odpovedí: 1
Dobrý deň .Poprosila by som o vysvetlenie výsledku MR,hrozí mi operácia ? V segmente L4-5 je chondroza a objemná centrálna extrúzia,ktorá plošne prominuje dorzálne o 4 mm a začína mierne migrovať smerom kranialnym aj kaudualnym s výrazným tlakom na durálny vak aj s kontaktom na oba korene L5.Som uz zúfalá pretože s výsledkom sa neviem dostať na neurologiu.Mam 45 rokov.Ďakujem za odpoved.
Užívateľ: rehabadmin
Dobrý deň, pani Katarína! Už sme sa na tomto mieste mnohokrát pokúsili ľuďom vysvetliť, že diagnózu NIE JE MOŽNÉ postaviť iba na základe jedinej vyšetrovacej metódy aj keď ňou je magnetická rezonancia. 80% správnej diagnózy tvorí dobre (správne) odobratá anamnéza, 15% fyzikálne vyšetrenie t.j. vyšetrenie pacienta lekárom a iba 5% tvoria pomocné metódy (biochemické vyšetrenie, mikrobiologické vyšetrenie, elektromyografia, výtery, kultivácie, rentgen, CT a napr. MR vyšetrenie). Čítate správne: iba 5% správnej diagnózy predstavuje výsledok MR. Nie však vylúčené, že sa dnes stretnete aj s takým postojom, že výsledok MR pre konkrétneho lekára tvorí rozhodujúcu informáciu teda 100%. Presne tak by to ale nemalo byť! Takže ak sa MUSÍME vyjadriť k Vášmu zdravotnému stavu IBA podľa MR, tak sa to javí tak, že Vás operácia neminie a je iba otázkou času, kedy budete operovaná. Extrúzia platničky je totiž stav, kedy CELÉ jej jadro opustí svoje lôžko medzi stavcami - a to je dôvod prečo má extrúzia potenciál spôsobiť človeku veľké problémy. Avšak \"mať potenciál\" automaticky neznamená, že to tak musí byť! Ak by sme Vás mohli aj vyšetriť, porovnali by sme výsledok vyšetrenia s výsledkom magnetickej rezonancie a posudzovali by sme, do akej miery navzájom súvisia a korešpondujú. A navyše potrebovali by sme NUTNE počuť a to dosť presne aké máte ťažkosti, to je tá najvýznamnejšia informácia. Mnohokrát sa stáva, že pacient má veľké ťažkosti a málo závažný nález alebo naopak malé ťažkosti a závažný nález na magnetickej rezonancii. Vo Vašom prípade MR popisuje výrazný tlak na obaly miechy (durálny vak), ale iba kontakt na obidva korene L5. Kontakt nie je útlak a preto často nerobí pacientovi veľké ťažkosti.