Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Výsledok MR

Užívateľ: Jarus91
Počet odpovedí: 1
Dobrý deň. Začiatkom marca som mala úraz.Pád v wellnes .Tvrdy pad na pravu stranu chrbtice a hlavu.Bola som poslaná na MR hlavy to,že OK.včera MR krčná chrbtica,lebo závrate,bolesť krku a hrča na pravej strane myslím že spazmus svalu + vystrelovanie bolesti do pravej končatiny.V lopatke pálenie. Výsledok MR krčna chrbtica: Napriamená cervikálna lordóza. Výška tiel stavcov je zachovaná. T2-hypointenzný iv disk C2 - C7. Vpravo paramediálna extrúzia disku C4-5, čiastočne zasahujúca do neuroforamenu vpravo, so stenózou spinálneho kanála na 9 mm. Ľahká dorzálna cirkulárna protrúzia disku C5-6, so stenózou spinálneho kanála na 9 mm. Ľahká mediálna protrúzia disku C6-7 so stenózou spinálneho kanála na 9 mm. Primeraná intenzita signálu krčnej miechy v T2 vážení. Ľahká hypertrofia iv zhybov C chrbtice so zvýraznením C3-4 vpravo. Paravertebrálne mäkké tkanivá bez nálezu fokálnych lézií. Záver: Vpravo paramediálna až intraforaminálna extrúzia disku C4-5 s príslušnou foraminostenózou a relatívnou stenózou spinálneho kanála. Bez známok fraktúry. Dorzálna cirkulárna protrúzia disku C5-6 a mediálna protrúzia disku C6-7 s relatívnou stenózou spinálneho kanála. Chondróza diskov C2 - C7. Ľahká spondylartróza C chrbtice, so zvýraznením C3-4 vpravo. Čaká ma operácia? Alebo?Ďakujem.
Užívateľ: rehabadmin
Dobrý deň, pani Jarus! Zdá sa, že ste si pri páde vo welness dosť ublížili. Magnetická rezonancia preukázala poškodenie až 3 krčných platničiek, z čoho najzávažnejšia je extrúzia platničky C4-5. Extrúzia je stav, kedy jadro platničky úplne alebo takmer úplne opustí svoje lôžko medzi stavcami. Extrúzia spôsobuje najzávažnejší útlak nervu. Protrúzie C5-6 a C6-7 sú síce menej závažné, ale spoločne všetky tieto vyskočené platničky zužujú miechový kanál v krčnej oblasti z pôvodných 12 mm na 9 mm a teda o 1/4. Ak by prišlo do úvahy operačné riešenie, neurochirurg vždy rieši iba jednu platničku, u Vás teda prichádza do úvahy platnička C4-5, na ostatných dvoch by žiadny zákrok nevykonal. Ak nie je bolesť neznesiteľná, operácia by nemala byť prvým riešením problému. Existuje možnosť obstreku kortikoidmi alebo ozonoterapia, ktoré majú znížiť opuch spôsobený vyskočenou platničkou. Takže je veľmi dôležité akými ťažkosťami trpíte, aké veľké sú bolesti a tiež kam bolesť vystreľuje (palec, ukazovák, 3. prst alebo 4.a 5. prst atď.). Závraty, bolesť krku, hrča na pravej strane krku (možno spazmus svalu) a pálenie v lopatke sú ťažkosti, ktoré sa veľmi dobre dajú ovplyvniť fyzikálnou terapiou a rehabilitáciou. Máme veľmi dobré skúsenosti v liečbe krčných problémov s kryoterapiou (ochladzovanie vzduchom o teplote -30 st C), elektroterapiou, ultrazvukovou liečbou, vysokovýkonnou laseroterapiou laserom OPTON Pro alebo vysokoindukčnou magnetoterapiou emField. Tieto postupy dokážu Vaše ťažkosti významne ovplyvniť, zmierniť a možno aj vyliečiť. Váš zdravotný stav sa môže rýchlo zlepšiť v priebehu 10-tich liečebných dní, teda už za 2 týždne. Potom sa už budete ľahko rozhodovať či postupovať naďalej konzervatívne alebo či uvažovať o operácii.