Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Bolesť nohy

Užívateľ:
Počet odpovedí: 1
Prajem Dobrý deň Mám 32r. Už pár mesiacov mám problém s bolesťou vystreľujúcou z krížov do ľavej nohy, zadku , stehna. Bola som n RTG chrbtice prikladám správu: LS chrbtica: incip spondylarthrot. zmeny kaudálnej časti LS chrbtice s osteochondrózou intervert. L5-S1 Následne som bola poslaná na neurológiu kde mi diagnostikovali zápal sedacieho nervu. Prosím Vás môže byť tento zápal spôsobený platničkami, alebo nie? Liečila som sa mesiac a bolesti stále neprechádzajú. Už som bezradná. Čo by mi mohlo byť v tomto prípade nápomocné? Som objednaná na rehabilitácie. Ďakujem pekne. Monika.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Dobrý deň, pani Fúrová! V dnešnej urýchlenej dobe sa väčšine ľudí zdá, že 4 týždne sú dlhá doba. Vo väčšine neurologických a rehabilitačných učebníc sa pre liečbu ischiasu uvádza dĺžka liečby minimálne 6 týždňov. Musí byť však splnený základný predpoklad a síce, že pacient od samého začiatku ťažkostí podstupuje komplexnú terapiu. Stanovenie diagnózy ešte neznamená liečbu a už vôbec nie komplexnú liečbu. Komplexnou liečbou sa rozumie farmakoterapia (infúzie, injekcie, perorálna forma liečby) a súčasne rehabilitácia. Častým pôvodcom ischiadických bolestí t.j. krutých bolesti vystreľujúcich do celej dolnej končatiny môže byť tzv. vyskočená platnička, ale tiež útlak nervu v hĺbke pod sedacími svalmi (piriformis syndróm), avšak príčiny môžu byť aj metabolické (nedostatok vitamínov B skupiny, nedostatok horčíka a pod), ale stáva sa, že ochorenie zapríčiní aj prechladnutie (napr. sedenie na studenom kameni). Veľa dobrých rád nájdete aj na tejto adrese: http://www.rehabilitacia-poprad.sk/mam-problem-s/bedrova-chrbtica/35-vyskocena-platnicka-liecba. Na našom pracovisku s veľkým úspechom v liečbe ischiasu využívame elektroliečbu a vysokoindukčnú magnetoterapiu, niekedy tiež kryoterapiu. Väčšine pacientov dokážeme pomôcť a zmenšiť ich utrpenie v priebehu cca 2 týždňov. Úplné vyliečenie však môže trvať aj podstatne dlhšie.