Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Krčná chrbtica

Užívateľ:
Počet odpovedí: 1
Dobrý deň, na základe výsledkov z MR mi neurologička napísala diagnózu M54.2 a poslala ma na konzultáciu s neurochirurgom, ktorý si pozrel snímky z MR a napísal mi diagnózu M50.0. Teda on mi na základe snímok napísal úplne inú diagnózu ako doktori na MR - blokové postavenie C chrbtice až kyfotické, bez diskopatie. Podľa MR mám aj protrúziu disku s tlakom na DV, bez kontaktu s miechou a koreňmi, no neurochirurg povedal, že tam žiadna nie je. Odporučil mi konzervatívny postup a rehabilitácie, tiež pravidelné a intenzívne cvičenie - turistika, bicykel, plávanie, posilňovanie, pravidelná fyzická aktivita aj so strečingom. Keď som so správou prišla k neurologičke, tak mi dala výmenný lístok na rehabilitácie, ale napísala tam opäť diagnózu M54.2 a povedala mi, aby som sa vyhla cvičeniu a dvíhaniu ťažkých vecí. Tak by som sa chcela opýtať, čo mám teda robiť, môžem alebo nemôžem cvičiť? Ktorá z tých diagnóz je teda správna? Ďakujem za odpoveď.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Dobrý deň, pani Kochová! Obidvaja lekári aj neurológ aj neurochirurg mali možnosť odobrať od Vás anamnézu, zistiť aké máte zdravotné ťažkosti, mali možnosť vyšetriť Vás a tiež posúdiť výsledky MR vyšetrenia. My takúto možnosť nemáme a preto je nesmierne ťažké až nemožné robiť arbitra. Ak máte záujem o služby našej rehabilitačnej ambulancie, vyplňte formulár na tejto webovej stránke a objednajte sa na vstupné vyšetrenie. Dostanete odpoveď na všetky Vaše otázky. V tejto chvíli Vám môžeme povedať iba toľko, že sa pomerne často stáva (asi v 30% prípadov), že klinický nález nekorešponduje s MR nálezom. V takom prípade je rozhodujúci klinický nález t.j. to čo lekár (neurológ, neurochirurg, rehabilitačný lekár alebo ortopéd) zistí bežným vyšetrením na ambulancii. RTG, ultrazvukové, CT a MRI vyšetrenie predstavujú pre lekára iba POMOCNÉ vyšetrovacie metódy, ktoré majú doplniť alebo upresniť jeho odborný názor na pacientove zdravotné problémy. Pre lepšie porozumenie významu klinického vyšetrenia je dobré uvedomiť si, že všetky spomínané pomocné metódy sú statické, pacient pri vyšetrení nehybne leží a práve preto sú vzdialené reálnemu Životu. Na rozdiel od toho klinické vyšetrenie zisťuje ako sa poranená alebo poškodená časť tela (končatina, chrbtica atď.) správa pri pohybe a to jednak pri aktívnom pohybe, pasívnom pohybe, pohybe proti odporu, ale aj pri pohybe v rôznych polohách tela a pod. Takéto vyšetrenie, najmä ak je svedomito a precízne vykonané, plne korešponduje so životom pacienta. To je hlavný dôvod, prečo je také dôležité.