Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Výsledky MR

Užívateľ:
Počet odpovedí: 3
Dobrý deň, môžete mi vysvetliť výsledky z MR. Zachytený úsek L chrbtice v rozsahu dolného okraja Th12 až S4. V sagitálnej projekcii plochejšia lordóza s blokovým postavením L4-5. Spinálny kanál stenotický v AP v úrovni L4-5 na 13,5 mm a L5-S1 na 12,5 mm. Telá stavcov primerane vysoké, bez ložiskových zmien, Conus medularis vo výške L1-2, disky primeranej intenzity, výška primeraná, neprominujú do kanála. Z: Plochšia lordóza s blokovým postavením L4-5. Spinálna stenóza. Ďakujem.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Dobrý deň, pani Pinkeová! Normálna šírka miechového (spinálneho) kanála je 15 mm. Váš kanál je medzi 4. a 5. driekovým stavcom zúžený na 13,5 mm a v úrovni medzi 5. driekovým a 1. krížovým stavcom na 12,5 mm. S takýmto miechovým kanálom ste sa mohli už narodiť, ale zúženie by mohlo byť spôsobené aj blokovým postavením driekových stavcov. Význam zúženého spinálneho kanála spočíva v tom, že v takomto prípade dochádza ľahšie k útlaku niektorého z miechových koreňov, ktoré vystupujú z miechy medzi dvomi a dvomi stavcami. Útlak nervového koreňa potom spôsobuje bolesti vystreľujúce do dolnej končatiny.
Užívateľ:
Ďakujem za odpoveď. A môžem sa spýtať čo by ste mi na to odporučili...ako ďalej, je to veľký problém?
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Aj by sme Vám poradili, ale veď ste vôbec nepopísali svoj problém! Ak nemáte žiadne ťažkosti, nie je potrebné nič podnikať. Spinálnu stenózu dnes nie je možné riešiť. Je to podobné ako štíhlejší alebo hrubší prst, ani s tým sa nedá nič robiť. Veľmi často sa nám stáva, že sa na nás ľudia obrátia so žiadosťou o radu a popíšu výsledok nejakého vyšetrenia (RTG, CT, MRI a pod). My však neriešime a neliečime výsledok vyšetrenia, ale človeka a jeho ťažkosti. To bude platiť vždy, aj o 100 rokov.