Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Malá ostroha v typickom mieste

Užívateľ:
Počet odpovedí: 1
Dobrý deň! Nakoľko som pociťoval stuhnutie a sem tam menšiu bolesť na spodnej klenbe pravej nohy, išiel som 06.12.2010 na vyšetrenie kde som dostal najprv injekciu C 24865 DIPROPHOS 5x1 ML do spodnej časti medzi pätou a klenbou až tak som bol zaslaný na RTG vyšetrenie, kde mi na snímku lekár až potom zistil akože mám malú ostrohu na typickom mieste t.j. na pätnej kosti. Na ďalšiu tú istú injekciu som prišiel 17.12.2010, ktorú mi pichol pod kotník a na ďalšiu mám prísť po Novom roku. Teraz pociťujem mierne pálenie a zvláštny pocit v nohe po tých injekciách a mam obavy že sa to nakoniec nezlepší ale zhorši, čo by mi sťažilo situáciu byť práceneschopný, čo by som asi nechcel. Chcem sa touto cestou poradiť či absolvovať ďalšie tie injekcie tohto typu a či vôbec sú vhodne na túto liečbu, lebo keď som ich v lekárni zháňal, bol problém o ich zásobe že ich už neobjednávajú alebo že už nie sú. Nakoniec sa mi v jednej našej lekárni podarilo ich zohnať s tým že mi povedali že vedeli, že nebudú a tak sa zásobili. Ďakujem.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Dobrý deň, pán Matušek! Diprophos je bežný liek, ktorý sa používa na liečbu ortopedických afekcií, ale aj iných pohybových ťažkostí. Skutočnosť, že ho v danej chvíli v lekárni nemali je možno vecou ich predvianočného preťaženia. Diprophos patrí medzi tzv. kortikoidy, má teda silný protizápalový a protibolestivý efekt. Pomohol už mnohým pacientom a môže preto pomôcť aj Vám. Medzi jeho nežiaduce účinky patrí negatívny vplyv na tráviaci trakt (niektorých pacientov môže pobolievať žalúdok), ale tiež negatívny vplyv na kosti a šľachy. Mnoho aplikácií môže spôsobiť miestne odvápnenie kosti a oslabenie šľachy. Z tohto hľadiska sa za bezpečný počet považuje aplikácia 3-5 injekcií s primeraným odstupom. Oveľa bezpečnejšou liečbou je však aplikácia rázovej vlny - bližšie viď naša stránka a táto diskusia. Výsledky liečby sú veľmi dobré a nežiaduce účinky vlastne žiadne (ak neberieme do úvahy bolestivosť najmä pri prvých aplikáciách). Aplikácia rázovej vlny 1x do týždňa prináša už po prvých 4 podaniach pacientovi značnú úľavu, po 8-ich podaniach býva väčšina ľudí zdravá. Okrem rázovej vlny býva veľmi dôležité postarať sa aj o príčinu, ktorá viedla k vytvoreniu ostrohy a preťaženiu chodidla. To však vyžaduje podrobnú lekársku analýzu. Po odstránení tejto príčiny môžu byť Vaše ťažkosti odstránené navždy.