Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Kompresia ventrálneho priebehu nervov

Užívateľ:
Počet odpovedí: 1
Dobrý deň. Na základe výsledkov MR je uvedený záver: napriamenie krčnej lordózy kramiálnej časti, blokové postavenie C4,5 a 6. Bulging diskov C3-4 až C5-6 s miernou redukciou predného subdurálneho priestoru s kompresiou ventrálneho priebehu nervov C6 (1.st. kompresie). Zaujíma ma, aké sú možnosti rehabilitácie pripadne inej liečby pri takomto výsledku. Vopred ďakujem za odpoveď.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Rozšírenie neinvazívneho a nerizikového vyšetrenia magnetickou rezonanciou (MR) v posledných rokoch prinieslo do medicínskej praxe množstvo podobných nálezov ako ste tu opísali Vy. Ešte v nedávnej minulosti by zostali utajené pre lekára i pre pacienta. V určitom zmysle by to bolo najmä pre pacienta jednoduchšie, znamenalo by to pre neho menší stres, menšie obavy o svoje zdravie (analógiou z iného medicínskeho odboru je "explózia" nálezov obličkových cýst, ktorá nastala s rozvojom ultrasonografie). Dôležité je uvedomiť si, že existujú 3 stupne závažnosti poškodenia medzistavcových platničiek: bulging disk, protrúzia a herniácia. Čím závažnejšie poškodenie, tým väčší útlak - kompresia nervových koreňov. V rehabilitačnej liečbe je nutné zamerať sa na postupy smerujúce k dekompresii nervov (manuálna ev. prístrojová trakcia), uvoľneniu svalových spazmov vyvolaných útlakom nervov (elektroliečba, teploliečba, ultrazvuk, laseroterapia a pod), neskôr potom na úpravu svalovej dysbalancie v oblasti krku a ramien, ktorá je jednou z dôležitých príčin ochorenia medzistavcových platničiek. Z dlhodobého hľadiska významné miesto v komplexnej liečbe patrí aj výživovým doplnkom, ktorých úlohou je zlepšiť metabolizmus kĺbov a mäkkých tkanív chrbtice: preparáty obsahujúce vápnik, horčík, fosfor, síru, chondroitinsulfát, glukosaminsulfát a hydrolyzát želatíny. Metabolizmus tkanív zlepší tiež vitamín C a meď - viď článok o mineráloch v sekcii "Aktuálne".