Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Ischias?

Užívateľ:
Počet odpovedí: 1
Dobrý deň, chcem sa spýtať. Začalo sa to bolesťou v krízovej oblasti v strede krížov. Potom to prešlo do pravého boku s ostrou pulzujúcou bolesťou. Ráno som sa nemohla rozhýbať, také obrovské bolesti... Neskôr asi o týždeň mi stŕpla noha - lýtko z vonkajšej strany. Momentálne mám bolesti v boku ale nie také intenzívne ako pred troma týždňami a silnejšie kŕče v lýtku + stŕpnuté prsty na pravej nohe. RTG výsledok: Stavce intravertebrálne priestory normálnej výšky, väčší pravý priečny výbežok L5, ventrálny osteofyt L5 do 3 mm. Zatiaľ som zobrala inj.Hotemin-5 ks a teraz tabletky od bolesti, najlepšie sa cítim po Verale 75 mg. Na neurológiu idem o týždeň. Chcem sa spýtať či to nie je ischias, aká je liečba a ako dlho trvá liečba, či je správne keď cvičím McKenzieho cviky 5 krát denne. Ďakujem za odpoveď.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Dobrý deň, pani Uličná! Ťažkosti, na ktoré momentálne trpíte sa označujú ako ischias, názov je odvodená od nervu ischiadicus teda sedacieho nervu, ktorý býva chorobou postihnutý. Pri ischiase bolesti charakteristicky vyžarujú po zadnej strane stehna a zadnej strane lýtka. Ak by ste bolesť pociťovali na bočnej alebo prednej strane stehna a lýtka, v takomto prípade sa ťažkosti ako ischias už neoznačujú. Vzhľadom k tomu, že na RTG snímku sú medzistavcové priestory normálnej výšky, je možné predpokladať, že Vaše problémy nie sú spôsobené vyskočenou platničkou. Lebo aj tá môže byť dôvodom ischiadických ťažkostí. Najčastejšou príčinou ischiasu však býva kŕč hruškového svalu (piriformis), ktorý sa nachádza v hĺbke pod veľkým sedacím svalom. V takomto prípade pomáha suché teplo 5x denne po 5 minút (nie dlhšie a nie veľmi teplé!) aplikované na veľký sedací sval a tiež relaxačné cviky, ktoré tento sval naťahujú. Príklad: ak sú Vaše bolesti vpravo, sadnite si tak aby ste pravú nohu položili z vonkajšej strany ľavého kolena, vyratujte trup vpravo a ľavým lakťom (predlaktím) sa oprite o vonkajšiu stranu pravého predkolenia a chorú nohu pri výdychu tlačte smerom doľava. V tejto pozícii potom nejakú dobu vydržte. Opakujte niekoľkokrát, aj každú hodinu. Liečba ischiasu môže trvať 6 týždňov, niekedy aj viac. Ak ide o ischias, cvičenie podľa McKenzie Vám nepomôže. Ide o záklonové cviky, ktoré útlak ischiadického nervu neuvoľnia.