Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Bolesť ramena

Užívateľ:
Počet odpovedí: 1
Dobrý deň, cca 1 týždeň ma bolí pravé rameno. Bolesť nie je trvalého charakteru a nie je presne lokalizovateľná. Bolesť sa vyskytuje výlučne niekedy cez deň, v noci vôbec. Najväčšiu bolesť cítim vzadu na pleci - od krku po plece, ale niekedy ma bolí miesto nad lakťom po plece (bližšie k plecu) popr. pod lopatkou, ale akoby len v jednom bode - teda nelokalizovateľne. Viackrát som cítila bolesť už aj v zápästí. Na dotyk a ani poklep je miesto nebolestivé, nie je červené, alebo opuchnuté. Niekedy mi to pripadá, akoby sa bolesť do ramena len prenášala. Mám 29 rokov, sedavé zamestnanie, čiže väčšinu dňa trávim pri PC. Pravidelne šoférujem a vo voľnom čase si rada zahrám bedminton s priateľmi. Chcela by som sa spýtať ako viem svoje problémy zmierniť? Nie je to taká ostrá bolesť, aby som musela užívať analgetiká, ale zase je nepohodlná. Neviem čo ju spôsobuje? Je možné, že práve moje zamestnanie? Ďakujem za odpoveď.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Dobrý deň, pani Pasmiková! Aj keď bolesť pociťujete v oblasti ramena, nemusí mať pôvod priamo v ramene. Pomerne často je hlavná príčina nad ramenom t.j. v krčnej chrbtici alebo v hrudnej chrbtici a bolesť vystreľuje smerom nadol k lopatke až k ramenu. Taktiež sa často stáva, že príčina problémov je v preťaženom predlaktí a bolesť sa šíri smerom nahor až k ramenu. Pri sedavej práci môžete preťažovať krčnú chrbticu v prípade, že vašu stoličku máte príliš vysoko alebo preťažujete horné svaly (extenzory) predlaktia v prípade, že máte stoličku príliš nízko a ruky musíte pri práci celý deň trochu pridvihovať. Pri správnom sede musí rameno s predlaktím zvierať uhol 90st. Ak sedíte veľmi nízko aj v aute, preťažovanie svalov predlaktia pokračuje aj za volantom. A "pečiatkou" na to všetko je potom (pre Vás) málo vhodná športová aktivita, ktorá taktiež preťažuje horné končatiny.