Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Bolesti krížov

Užívateľ:
Počet odpovedí: 1
Dobrý večer, rada by som sa chcela opýtať mam bolesti v oblasti krížov a tŕpne mi pravá noha zhruba tri mesiace, začala som sa akože liečiť beriem lieky od bolesti a cviky na uvoľnenie. Bolo mi povedané že mám niečo s platničkami, že sa tam niečo deje. Ide o to že tieto bolesti raz mám také ostré a raz mám pocit že mi utíchajú. Sedieť dlho nemôžem pretože tá bolesť je veľká. Cvičím 5x denne ako mi bolo povedané. Ako by som mala pokračovať ďalej aby som presne vedela čo to vlastne je a ako bolesť vyliečiť. Ďakujem za odpoveď ak odpoviete. S pozdravom Viera Veselá.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Dobrý večer pani Veselá! Vaša otázka obsahuje iba veľmi všeobecné informácie, je preto veľmi ťažké poradiť Vám. "Niečo s platničkami" môže byť buď bulging disk, protrúzia, herniácia alebo extrúzia disku. Diať sa tam môže naozaj všeličo od mierneho až po veľký a závažný útlak. Pravá noha môže tŕpnuť iba v stehne, ale tiež aj v lýtku a niekto pociťuje tŕpnutie aj v prstoch na nohách. Niekedy býva tŕpnutie spôsobené vyskočenou platničkou, inokedy zapáleným a podráždeným nervom tzv. ischiasom a v inom prípade všetko môže spôsobiť zápal krížového kĺbu. Bolesti sa môžu meniť v závislosti od polohy platničky, niektoré poškodenia platničky sú reponibilné t.j. zapadajú do svojho pôvodného lôžka a iné sú nereponibilné t.j. nezapadajú do svojho pôvodného lôžka. V závislosti od konkrétneho nálezu potom môže byť cvičenie vhodné ale tiež úplne nevhodné.