Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Bolesť v päte

Užívateľ:
Počet odpovedí: 1
Dobrý deň, pri behu som pocítil bolesť v pate, trvá to už 2 mesiace, bolesť cítim len ráno pokiaľ to nerozchodím, viete mi poradiť ako ďalej? Mám aj IRM -vyšetrenie, ďakujem.
Užívateľ: rehabadmin
Dobrý deň, pán Barlas! Raňajšie bolesti päty, ktoré sa zmiernia alebo stratia po rozchodení sú veľmi charakteristickou sťažnosťou pacientov s ostrohou pätnej kosti. V počiatočnom štádiu ochorenia stačí ráno po vstaní z postele spraviť niekoľko krokov a bolesť päty ustúpi. So zhoršujúcou sa bolesťou päty sa raňajší interval bolesti predlžuje na 5-15 min a u mnohých pacientov bolesť neustúpi po celý deň. Druhá vlna zhoršenia ťažkostí prichádza obvykle navečer, keď sú nohy po celom dni unavené. Pre diagnózu ostrohy pätnej kosti postačuje ultrazvukové alebo röntgenové vyšetrenie päty, kde najmä na bočnom snímku je ostroha dobre viditeľná. Dnes sa pre túto chorobu len zriedkavo vykonáva vyšetrenie magnetickou rezonanciou (MRI), ale aj toto vyšetrenie je schopné potvrdiť diagnózu pätovej ostrohy. Nerozumieme skratke, ktorú ste vo Vašej otázke uviedli (IRM) ale azda to je práve MRI. V liečbe ostrohy pätnej kosti sa osvedčila liečba ultrazvukom aj laserom (často aj v kombinácii), ale zatiaľ neprekonanou liečebnou metódou je liečba radiálnou rázovou vlnou, pre ktorú sa používajú aj synonymá šoková vlna alebo pulzná vlna. Ide o aplikáciu akustickej vlny do chorého tkaniva, ošetrenie trvá asi 10 minút. Počas tejto doby sa pacientovi do chorej päty aplikuje cca 2000 impulzov. Liečba je najmä pri prvých podaniach bolestivá, bolestivosť päty sa však postupne zmenšuje až vymizne úplne. Väčšinou sa tak stane po 6-10 aplikáciách s odstupom 1-2 týždňov v závislosti od dĺžky trvania ochorenia. Rázová vlna dokáže vyliečiť aj mnohoročné bolesti päty. Na našom pracovisku sme úspešne vyliečili aj bolesti päty trvajúce 6 rokov. V súčasnosti na našej klinike používame hlboko prenikajúcu ultramodernú fokusovanú (extrakorporálnu, mimotelovú) šokovú rázovú vlnu.