Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Bolesti kolena

Užívateľ:
Počet odpovedí: 1
Dobrý deň, skáčem na lyžiach a ešte v zime sa mi stal mierny úraz. Pri dopade jedného skoku mi zasekla hrana lyže do strany, a tým pádom aj koleno išlo akoby "do strany". Bolelo to chvíľu, no bolesť hneď odišla a jazdil som už iba voľne v ten deň. Na ďalší deň ráno som tú nohu (pravú) nemohol ani len zohnúť. Išiel som do nemocnice na centrálny príjem. Automaticky ma poslali na RTG, kde nenašli nič. Zaviazali mi koleno. Na ďalší deň bolo koleno totálne bez akejkoľvek bolesti. Šiel som opäť na svahy, neskákal som. V ďalšom priebehu zimy som si kúpil masti a nosil som ortézu. Koleno nebolelo. Postupom času po zime mam pocit bolesti pri schádzaní schodov v oblasti vnútorného postranného väzu. Pred mesiacom v auguste som začal užívať podporný liek Cemio Kamzík. Dúfam, že to nie je artróza. Posúdiť to neviem keďže neviem aký je to pocit "mať artrózu", ale ako vravím, bolesť je v oblasti vnútorného postranného väzu (pri schádzania schodov väčšinou). Ďakujem za akékoľvek rady.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Dobrý deň, pán Žoldoš! Pre podvrtnutie ktoréhokoľvek kĺbu je veľmi charakteristické, že bolesť v danej chvíli "rozchodíme" a na druhý deň sa potom pre bolesť a opuch na poranený kĺb ani nedokážeme postaviť. Ak by sa Vám niečo podobné ako skokanovi stalo aj v budúcnosti, nezabudnite na najlepšieho priateľa, ktorým je ľad (kryovrecko). Poranené miesto je potrebné chladiť aj 10 dní za sebou (niekedy aj dlhšie) a to 4x denne po 10 minút. Ľad sa prikladá cez tzv. depozitum t.j. cez uterák, nikdy nie priamo na kožu. Natiahnutie alebo nadtrhnutie vnútorného postranného väzu (tzv. LCM) je úraz, ktorý sa nijako neprejaví na röntgene, ktorý zobrazuje iba stav kostí. Poranenie väziva je možné diagnostikovať iba za pomoci ultrazvuku alebo magnetickej rezonancie. Pri vážnejšom poranení masti ani lieky už nepomôžu, potrebujete rehabilitáciu v podobe elektroliečby a ultrazvuku cielene na poranený väz. Po cca 15-20 takýchto procedúrach sa budete cítiť buď úplne dobre alebo podstatne lepšie. V prípade malého úspechu elektroliečby a ultrazvuku je možné použiť liečbu laserom a v torpídnych prípadoch rázovou vlnou. Iba minimum úrazov vyžaduje ortopedickú intervenciu. Artróza vzhľadom k veku u Vás nepripadá do úvahy. Tá sa dostaví ako následok po vnútrokĺbových poraneniach. Bolo veľmi rozumné, že ste prestali skákať, je dôležité bolesť rešpektovať. Tak sa predchádza trvalým následkom.