Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Bolesti stehna po zadnej strane od sedacieho svalu po koleno

Užívateľ:
Počet odpovedí: 3
Pozdravujem, takmer po roku začína sa mi vracať bolesť vyžarujúca z jedného miesta sedacieho svalu po zadnej strane stehna do jedného miesta pod kolenom (obidve miesta sú hmatateľné a po pritlačení bolestivé). Zhruba pred rokom to presne takto začínalo, a to až do takého stavu, že pri zmene polohy zo sedu do postavenia to mohlo byť len pozvoľne so sprevádzajúcou strašnou bolesťou. Ambulantný neurológ to liečil 2 týždne infúziami bez čo i len zmiernenia bolestí. Nakoniec som bol ním odoslaný na hospitalizáciu na neurol. oddelenie, kde som taktiež bol liečený infúziami po dobu 10 dní, avšak bez výrazného zlepšenia. Tuším po 8. dni mi bol nasadený liek Lyrica, ktorý mi bol podaný ešte v 9. a 10. deň. Potom nastalo len zlepšenie, nie vyliečenie a bol som prepustený. Absolvoval som CT a MR vyšetrenie s nálezom. V súčasnosti mám podobné bolesti, s ktorými začínal opísaný stav v minulom roku. Neviem si vysvetliť čím som si tento stav mohol spôsobiť. Ďakujem. Pavol.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Dobrý deň, pán Železník! Bolesť tak ako ste ju popísali môže byť spôsobená dráždením miechového koreňa poškodenou medzistavcovou platničkou, zápalom krížového kĺbu, zápalom sedacieho nervu - ischiasom alebo ide o tzv. piriformis syndróm. Takže nález z CT a MR vyšetrenia bude zrejme rozhodujúci, pretože práve tieto vyšetrenia podali presnú informáciu o stave Vašich medzistavcových platničiek. V prípade, že Vaše bolesti vystreľujú iba po koleno, bolesti veľmi pravdepodobne nebudú spôsobené vyskočenou platničkou, pre ktorú je charakteristické vystreľovanie bolesti aj do lýtka a do prstov na nohe. Vystreľovanie bolesti pod koleno je označované ako pseudoradikulárny alebo nepravý koreňový syndróm a veľmi často býva spôsobená ochorením krížového kĺbu. Inou pomerne častou príčinou bolesti vystreľujúcej po koleno je útlak sedacieho nervu hruškovitým svalom (tzv. piriformis), ktorý je umiestnený v hĺbke pod veľkým sedacím svalom. O piriformis syndróme sme už v tejto diskusii písali.
Užívateľ:
Pozdravujem cely kolektív. Úprimne ďakujem za ústretovú odpoveď, ktorá ma nabáda k tomu, aby som svoje súčasné pocity, ktoré sa medzičasom zmenili upresnil. Predtým som uviedol len bolesti po koleno, ale v súčasnosti sú to kŕčovité (občas až neznesiteľné) bolestí sprevádzanie mravčením lýtka a prstov, ktoré potláčam prikladaním suchého tepla v ľahu. Pre lepšiu orientáciu si vám dovolím citovať výsledok MR LS z r. 2011: jemná mediálna protrúzia disku L4-5 s kontaktom na dur. vak, bez známok jeho útlaku. V úrovni L5-S1 foraminálna protrúzia disku obojstranne s kontaktom na koreň pošvy L5, výraznejšie vľavo. Len na okraj uvádzam, že pritom nepociťujem výrazne bolesti LS. Po tomto upresnení poprosil by som ešte raz o vaše vyjadrenie. Vopred ďakujem a želám celému kolektívu ešte dlho pevné zdravie. S pozdravom a úctou Pavol.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Takže klinické prejavy vypovedajú jednoznačne o ťažkostiach spôsobených vyklenutou (protrúzia) alebo vyskočenou (herniácia) platničkou. V prípade, že bolesti sú lokalizované na bočnej strane dolnej končatiny (ako lampas na nohaviciach), sú spôsobené ochorením platničky L4/5. Ak sú bolesti lokalizované na zadnej strane stehna a lýtka, ide o platničku L5/S1. Podľa MRI nálezu môžeme odhadovať práve ten druhý prípad. Ak pacient (už) nepociťuje bolesti v driekovej oblasti, hovoríme o periferizácii problému, ktorý má takto žiaľ horšiu prognózu a svedčí o dlhom trvaní zdravotných ťažkostí. Vyhľadajte neurochirurga, konzultujte možné riešenia a nezávisle od toho intenzívne rehabilitujte (týždne aj mesiace). Zaujímavé výsledky prináša liečba vysokovýkonnou magnetoterapiou Salus Talent.