Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Banícky lakeť

Užívateľ:
Počet odpovedí: 1
Dobrý deň, manžel ma problém s lakťom, tzv. banícky lakeť. Začalo to opuchom lakťa a teplotou. Bol u ortopéda, kt. mu vytiahol tekutinu, podal depo medrol injekčne, nasadil antibiotika a predpísal ortézu. Po dvoch týždňoch sa opuch znova opakoval, lekár opäť vyberal tekutinu a podal injekčne depo medrol, to sa opakovalo ešte dvakrát. Nariadil kontrolu o týždeň s tým, že ak nezaberie liečba bude nutný operačný zákrok. Manžel hravá futbal, preto Vás prosím o radu, ako postupovať, aby sa vyhol zákroku. Ďakujem.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Dobrý deň, pani Malíková! Dobrým a účinným doplnkom ortopedickej liečby opuchu ktoréhokoľvek z kĺbov je lokálna kryoterapia. Aj keď je najúčinnejšia prístrojová kryoterapia za pomoci prístrojov generujúcich chladný vzduch s teplotou -30st C (napr. Cryo6), dobrý výsledok prinesie aj ochladzovanie za pomoci kryovreciek alebo len vrecka s ľadom s teplotou -4st C. V akútnom štádiu je tkanivo potrebné ochladzovať 4x denne po 10 minút, vždy cez froté uterák alebo inú textíliu. S ochladzovaním je nutné pokračovať viacero dní napr.10 dní ale aj dlhšie, a to dovtedy kým liečba prináša efekt (zníženie bolestivosti, zmenšovanie opuchu, zlepšovanie rozsahu pohybu). Veľmi dôležité je znehybnenie postihnutej končatiny na závese, v ortéze alebo sadrovej dlahe po dobu 3 týždňov, čo sa dnes často nedoceňuje až podceňuje a zanedbáva. Je málo pravdepodobné, aby sa vyliečil lakeť neustále zaťažovaný prácou, športom alebo inou činnosťou. Viac ako tri obstreky kortikoidmi (Depo Medrol, Diprophos a pod) sa pre ich nežiaduce účinky na organizmus v dnešnej dobe už nepovažujú za dostatočne bezpečné. Ďalšie aplikácie prichádzajú do úvahy až s odstupom viacerých mesiacov.