Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Kĺby v tehotenstve

Užívateľ:
Počet odpovedí: 1
Dobrý deň. Od konca tretieho mesiaca tehotenstva ma začal bolieť pravý bedrový kĺb. Najskôr som krívala, neskôr som už na nohu nemohla dostúpiť a pomáhala som si pri chôdzi s barlami. Noha ma už bolela až po kolená a bola to taká ťahavá bolesť ako natiahnutý sval alebo nerv. Bola som hospitalizovaná v nemocnici, kde ma začala bolieť už aj druhá noha, teda druhý bedrový kĺb. Postupne som už nemohla chodiť vôbec a nemohla som dostúpiť ani na jednu nohu. Bola som na troch magnetických rezonanciách. Na prvej mi kontrolovali komplet celú chrbticu, na druhej mozog a miechu. Všetko bolo v poriadku. Na tretej magnetickej rezonancii zistili, že mi puchnú kĺby. Výsledok prišiel ako edémy kĺbov a kĺbových puzdier a pri tom sa mi natiahli svaly a šľachy. Teraz ma už začali bolieť aj kolená. Som už na začiatku šiesteho mesiaca tehotenstva, nič sa nezmenilo, bolesť sa stupňuje a lekári nepoznajú príčinu, preto mi len odporučili lieky od bolesti a mám čakať či to po pôrode prejde. Keďže nepoznajú príčinu, pripisujú to hormónom v tehotenstve. Nevedeli by ste mi poradiť, či je možné niečo robiť aj skôr ako až po pôrode? Je náročné vydržať každý deň tieto bolesti nôh a už tretí mesiac vôbec nechodím. Ďakujem za odpoveď.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Dobrý deň, pani ŠkorvánkovÁ! Hormonálne zmeny v gravidite ďalekosiahlo zasahujú organizmus ženy a pripravujú ju na pôrod. Všetky tkanivá najmä v oblasti panvy sa uvoľňujú, aby bol prechod plodu pôrodnými cestami čím jednoduchší. Máloktorá žena má však také veľké problémy ako prežívate Vy. Bezpečnou alternatívou v liečbe je použitie homeopatických (riedených) liekov, ktoré je možné bez nebezpečenstva pre plod aj matku užívať po celú graviditu. Ak Vás bolia svaly, užívajte liek Arnica 15 CH, v prípade bolesti kĺbov, ktoré zhoršuje aj malý pohyb, užívajte liek Bryonia 15 CH. Ak sa bolesť kĺbov zlepšuje po rozhýbaní, užívajte liek Rhus toxicodendron 15 CH. Zo začiatku liek užívajte 4x denne po 3 granulky, so zlepšovaním zdravotného stavu dávkovanie znižujte na 3x3, 2x3 alebo len 3 gran. denne. Homeopatia na rozdiel od inej liečby zaberá rýchlo, liek sa vstrebáva z úst, preto musíte granulky cucať. 10 minút pred a po užití lieku nič nejedzte a nič nepite. Lieky je možné vzájomne kombinovať a užívať aj spolu (aj všetky tri), ale zachovajte potom medzi nimi odstup aspoň 10 minút.