Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Päty

Užívateľ:
Počet odpovedí: 1
DOBRY VECER PROSIM VAS MOHLI BY STE MI ODPISAT NA JEDNU VETU. CO ZNAMENA DIAGNOZA: susp. calcar calcanei bilat. precipue.1.dx. to mám rakovinu?
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Dobrý večer, pani Slaná! Preložené úplne presne: "Podozrenie na ostrohu obidvoch pätných kostí, predovšetkým však na pravej päte". Ide teda o celkom nevinnú diagnózu, ktorá rozhodne nemá nič spoločného s rakovinou. O ostrohe pätnej kosti sa veľa dočítate na našej webovej stránke ale aj v tejto diskusii. Dôvodom pre vznik ostrohy je zvýšené svalové napätie (skrátené svaly) v oblasti lýtka ako následok dlhého státia, chôdze malými krokmi, chôdze na vysokých opätkoch alebo jednoducho z nečinnosti (dlhé sedenie), kedy sa málo používané svaly skracujú. Ostroha sa štandardne lieči ultrazvukom a laserom. Pravdou ale je, že táto liečba býva úspešná iba u menšieho počtu pacientov. Vynikajúce výsledky prináša liečba rázovou vlnou (tiež šoková vlna, pulzná vlna), ktorá je navyše veľmi bezpečnou metódou bez závažných nežiaducich účinkov. Jediným problémom v liečbe rázovou vlnou je bolesť pri aplikácii, ale tá sa dá ľahko vydržať. Liečba rázovou vlnou je pomerne novou metódou, ktorá sa v lekárskej praxi používa od r. 2003 a preto ju zatiaľ nepozná každý lekár a navyše nie každý lekár s ňou má skúsenosti. Preto sa stáva, že menej informovaný lekár odošle pacienta na liečbu RTG žiarením na rádiológiu alebo onkológiu. Ožarovanie mäkkými röntgenovými lúčmi má však veľa nežiaducich účinkov a to aj keď je aplikované "iba" na pätu (možné poškodenie kostnej drene, črevnej sliznice a pohlavných orgánov) o čom svedčí aj skutočnosť, že takáto kúra sa môže aplikovať iba raz za 10 rokov. V dnešnej dobe, keď existuje možnosť liečby ostrohy pätnej kosti rázovou vlnou, je liečba RTG žiarením už obsolentná a nemala by byť vôbec indikovaná. To nehovoriac už o tom, že mnohých pacientov odoslanie na onkologické alebo rádiologické oddelenie bez bližšieho vysvetlenia (čo je v našom zdravotníctve dosť bežné) celkom vystraší.