Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Protrúzia Disku/ilioinguinálny syndróm

Užívateľ:
Počet odpovedí: 1
Zdravím ...mám 17 rokov a venujem sa od malička aktívne futbalu, v auguste som na zápase spadol na kríže a odvtedy mam bolesti v slabine ...bol som za doktorom urobil mi potrebne vyšetrenia a zistil mi, že mám diskrétnu mediálnu protrúziu disku L4-5 a myslím že tiež diskrétnu ľavostrannú protrúziu disku L5-S1. Našťastie mi to nezasahuje do nervového koreňa, ale určil mi diagnózu ILLIOINGUINÁLNY SYNDRÓM, a tak sa chcem spýtať ako sa ten syndróm lieči? Dal mi protizápalové tabletky, ale tie mi nepomáhajú, vlastne nič mi nepomáha ani mastičky proste nič, pichol mi do slabiny injekciu, ale akonáhle som to trochu viac zaťažil, tak bolesť sa vrátila a vraj sa u takých mladých ako ja môže dať platnička celkom do poriadku len neviem či je to pravda ... a ešte či budem môcť aktívne hrávať futbal doktor mi povedal že áno ale ja si myslím že to povedal len preto aby ma utešil tak sa Vás chcem spýtať aký je Váš názor na to ? ..povedzte mi to na rovinu nechcem žiadne utešovanie len chcem vedieť na čom som Ďakujem za odpoveď.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Dobrý deň, Mišo! Protrúzia disku alebo vyklenutie platničky patrí k menej závažným postihnutiam medzistavcovej platničky. A navyše u DISKRÉTNEJ protrúzie útlak nervového koreňa takmer nepripadá do úvahy. Z toho sa dá so značnou pravdepodobnosťou usudzovať, že protrúzie platničiek L4/5 a L5/S1 nebudú hlavným dôvodom Tvojich bolestí v slabine. Táto úvaha spolu s vyšetrením viedla Tvojho lekára k diagnostickému záveru "Ilioinguinálny syndróm", inými slovami "bolesť v slabine". Ide o dobre liečiteľnú a úplne vyliečiteľnú chorobu. V liečbe sa s úspechom používa elektroliečba, ultrazvuk alebo laser, prípadne ich kombinácia. Na našom pracovisku máme dobré skúsenosti s liečbou tohoto syndrómu rázovou (šokovou) vlnou. Ide síce o nepríjemnú bolestivú procedúru, avšak s výbornými výsledkami. Rázová vlna sa aplikuje priamo na bolestivú slabinu 1-2x týždenne. Pacient musí počítať s určitou bolesťou aj po aplikácii a tiež s menšími modrinami, ktoré sa ale zahoja cca do 3-5 dní. Po tejto liečbe je pacient bez ťažkostí a športovci sa môžu naplno venovať svojmu športu.