Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Výsledok MR

Užívateľ:
Počet odpovedí: 1
Dobrý deň, mám 53 rokov, prosím o vysvetlenie výsledku MR, ide o tento Záver: hernia IV disku C5/5 mediolaterálne až intraforaminálne vľavo. Laterálna intraforaminálna protrúzia IV disku C 6/7 vpravo. Porucha fyziologického zakrivenia v sagitálnej rovine /výsledok je z 15.4.2010 z ÚVN Ružomberok/. Potom som absolvoval asi 14 dní rehabilitáciu - elektro, vírivka, v nov. 2009 Hotemin inj. im. 5x, Meloxicam 15 mg, Myolastan. Novší výsledok z MR nemám, vyzerá to tak, že na ďalšiu MR sa dostanem až v marci 2013.Problém mám v tom, že v poslednom čase sa bolesti hlavy zintenzívnili - s manželkou trénujeme 2 až 3 hod týždenne spoločenský tanec, a je fakt, že správne tanečné držanie tela dá zabrať i krčnej aj driekovej chrbtici. Bolesti by som nerád riešil neustálym užívaním liekov, niekedy mávam závrate a v ľahu aj tŕpnutie horných končatín, prosím o radu. Čím začať liečbu - ak rehabilitácia tak aká, vďaka za odpoveď s pozdravom Frtús Igor.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Dobrý deň, pán Frtús! Drobná nepresnosť vo Vašej otázke (nie segment C5/5, ale C4/5 alebo C5/6) nemá podstatný vplyv na odpoveď uvedenú ďalej v texte. Hernia = vyskočená platnička v oblasti krčnej chrbtice je závažnejšou diagnózou ako herniácia v oblasti driekovej chrbtice. Dôvodom je, že v krčnej oblasti je miechový kanál podstatne užší, a tak útlak miechových koreňov inervujúcich horné končatiny je oveľa výraznejší a robí pacientom často veľké problémy. Z týchto dôvodov Vám zrejme nielen herniácia C5/6 ale aj protrúzia disku C6/7 spôsobuje výrazné ťažkosti. Útlak koreňov herniovaným diskom zhoršuje každé ďalšie zúženie miest, ktorými miechové korene prechádzajú - k tomuto stavu dochádza zvýšeným prekrvením svalov a väziva fyzickou aktivitou teda aj tancom! O tom nakoniec píšete aj sám, takže ste si tohto problému dobre vedomý. Riešenie, ktoré sa logicky ponúka sa Vám však určite nepozdáva. Bolesť je významný a dôležitý signál, ktorým nám príroda dáva jasne najavo, čo môžeme a čo nemôžeme robiť. Nevšímať si dlhodobo bolesť sa v konečnom dôsledku nevypláca. A tu sa dá iba súhlasiť s Vašim postojom, že užívanie liekov nič nerieši. Bolesť, závraty a tŕpnutie končatín to sú všetko symptómy spôsobené poškodenými platničkami. Opakovanie MR má menší význam ako by ste očakávali, nález býva mnohokrát rovnaký.