Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Mortonova neuralgia

Užívateľ:
Počet odpovedí: 1
Dobrý deň, chcem sa opýtať či mi viete pomôcť pri Mortonovej neuralgii prec.I.sin. - bolesti prstov na ľavej nohe. Akú liečbu by táto diagnóza vyžadovala? Ďakujem za odpoveď.
Užívateľ: rehabadmin
Dobrý deň, pani Bátoryová! Mortonova neuralgia je bolesť hlavičiek záprstných kostí spôsobená preťažovaním nohy najčastejšie pri dlhom a opakovanom státí. Predispozíciou pre tieto ťažkosti býva znížená klenba nohy - pozdĺžna ale najmä priečna. Pri normálnej priečnej klenbe sa II.-IV. hlavička záprstnej kosti nedotýka zeme, na podložke stojíme opierajúc sa o I. a V. hlavičku záprstnej kosti. V liečbe Mortonovej neuralgie sa nám osvedčil vysokovýkonný laser alebo radiálna rázová vlna, pacienta dokážeme zbaviť jeho ťažkostí. V súčansnoti na našej klinike používame ultramodernú fokusovanú (extrakorporálnu, mimotelovú) rázovú šokovú vlnu. Rozhodnúť o spôsobe liečby je možné až na základe odborného vyšetrenia.