Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Cysta v päte

Užívateľ:
Počet odpovedí: 3
Dobrý deň, mám 13.r syna, ktorý má cystu - dutinu v päte 2x10 cm. V máji mu robili biopsiu a čistili dutinu - príprava na štep. V auguste ho mali operovať, pri röntgene zistili, že sa mu znova začala dutina vypĺňať sama od seba. Momentálne ju má cca do polovice vyplnenú. Trvá to však už trištvrte roka, prosím Vás, je vhodná Vaša metóda rázovej vlny pre túto diagnózu, či by mu to mohlo pomôcť? Dutinu má úplne naspodku päty, pri väčšom doskoku mu hrozí prepadnutie päty. Syn meria 177 cm a má 62 kg. Preto si musí dávať pozor. Neberie žiadne lieky ani na podporu rastu kosti. Ďakujem pekne za odpoveď a prajem veľa úspechov.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Dobrý deň, pani Pacerová! Vaše informácie svedčia o skutočne prudkom raste Vášho 13-ročného syna (177 cm, 62 kg). Jeho organizmus sa s touto situáciou musí každý deň vyrovnávať a cysta v päte napovedá, že sa mu to nedarí na 100%. V prípade, že ste sa nepomýlili a Vami uvedený rozmer 2x10 je uvedený správne v centimetroch, ide o skutočne obrovitú cystu v pätnej kosti. Bežnejšie sú cysty s priemerom 1-2 cm. Na našom pracovisku sme úspešne liečili a vyliečili 23 ročnú pacientku z Banskej Bystrice s podobným nálezom (cysta bola menšia). Rázová vlna odstránila bolestivosť päty a pacientka mohla opätovne chodiť a športovať aj keď pred liečbou 3 mesiace (!) na nohu vôbec nedostupovala. Veľmi dôležité je, aby ste venovali pozornosť dostatočnému prísunu vápnika, horčíka, fosforu a vitamínu D v strave (bližšie pozrite sekciu "Aktuality" vpravo dole na našej stránke)
Užívateľ:
Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď, áno syn má tú cystu takú veľkú 2x10 cm, taký tunel v päte. Snažíme sa, aby mal v strave čo najviac aj Vami spomínaných vitamínov, 2x denne po malej lyžičke makový olej- kvôli vysokému obsahu vápnika. Je Vaša metóda pre neho vhodná aj napriek tomu, že tú dutinu má úplne naspodku päty? Nezlomí sa mu pri tom ? Ak nie, objednali by sme ho u Vás. Alebo máme počkať, na konci januára máme ísť znovu na kontrolu na CT? Ďakujem pekne.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Pani Pacerová, ani pri najlepšej vôli nedokážeme nahradiť lekárske vyšetrenie komunikáciou na diaľku. Bez klinického vyšetrenia, posúdenia RTG snímkov (resp. CT, MRI) nie je možné zodpovedne sa vyjadriť k Vašim otázkam. Aj keby ste sa u nás objednali okamžite, objednania lehota je v súčasnosti cca dva týždne. Možno sa to nezdá, ale tlak podložky na pätu, ktorý vzniká pri každom kroku je značný. Pri chôdzi stojíme na stojnej končatine relatívne dlhú dobu a to do doby kým kročná končatina nedostúpi na zem. Takže ak Váš syn váži napr. 60 kg, tak 60 kg je tlak, ktorý pôsobí na postihnutú pätu pri každom kroku.