Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Výrastok na zadnej strane päty

Užívateľ:
Počet odpovedí: 2
Môj 12-ročnÝý syn má na zadnej strane päty /nie zo spodnej časti päty/ také výrastky. Zatiaľ sa nesťažuje na bolesť. Je možné niečo s tým robiť? Sú na to nejaké cviky, alebo masáže? Prosím o radu, treba sa tomu začať venovať? Ďakujem za odpoveď.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Dobrý deň, pani Ordoghová! Takto na diaľku bez predchádzajúceho vyšetrenia Vášho syna je skutočne ťažké poskytnúť relevantnú radu. Deti v puberte rýchlo a asymetricky rastú (najprv končatiny, neskôr ostatná časť tela), takže zvýraznenie kostného výčnelku na päte by mohlo byť iba bežným prejavom v rámci rastu. Iným bežným problémom by mohli byť chronicky otlačené päty z dôvodu úzkej alebo veľmi stiahnutej obuvi (hokejista?), keď pri prudkom raste nestíhate kupovať vhodné číslo topánok. Rast v tomto veku môže byť od 10 do 16 cm za rok! U dospelých sú v popísanej časti päty časté tzv. zadné ostrohy pätovej kosti. Ich príčinou býva skrátené svalstvo lýtka. To preveríte tak, že pri vystretej dolnej končatine v kolene sa špička nohy musí priblížiť k telu o 20 st. Ak je tento uhol menší, je potrebné začať so strečingom (naťahovaním) svalov lýtka. Strečingové cvičenia nájdete ľahko na internete.
Užívateľ:
Ďakujem pekne za skorú odpoveď. Tým problémom môže byť ten druhý dôvod, ktorý uvádzate. Syn hrá hokej a korčule má obuté šesť dní v týždni. Skúsime sa zamerať na tie strečingové cvičenia a uvidíme, či sa to upraví. Ešte raz ďakujem za radu!