Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Golfový lakeť

Užívateľ: Juha
Počet odpovedí: 1
Dobrý deň, už skoro rok mám problém s bolesťou vnútornej strany lakťa. Podstúpil som už aj obstreky, bol som na liečbe u troch lekárov a každý mi povedal že sa to da riešiť len operačným zákrokom. Ale ja nechcem ísť touto cestou. Končím rehabilitáciu ktorá mi tiež nezaberá. Povedali že je to chronický zápal a degeneratívne ochorenie. Chcem sa informovať či by mi pomohli pulzné vlny alebo čo by ste mi poradili aby som sa s toho dostal. Za odpoveď vopred ďakujem.
Užívateľ: rehabadmin
Dobrý deň, pán Juha! Bolesť na vnútornej strane lakťa sa označuje ako \\\"golfový lakeť\\\", keďže sa veľmi charakteristicky objavuje práve u hráčov golfu. Ochorenie súvisí so spôsobom ako zaťažujú resp. preťažujú svoje ruky a svaly predlaktia. Tento problém sa samozrejme môže vyskytnúť aj u mnohých iných športov a profesií, ktoré preťažujú flexory (ohýbače) ruky. Tieto svaly začínajú práve na vnútornej strane lakťa a dovoľujú nám pritiahnuť ruku k sebe keď sa dívame \\\"do jej dlane\\\". Golfový lakeť alebo odborne mediálna epikondylitída (tiež ulnárna epikondylitída) vzniká často po cvičení na hrazde s podhmatom alebo pri dvíhaní činky v podhmate (benchpress) a pod. Pre bolesť svalového úponu je charakteristické, že sa prejavuje po odpočinku, často na začiatku cvičenia a dá sa rozcvičiť t.j. s cvičením sa postupne zmierňuje. Z uvedeného vyplýva, že v etiopatogenéze ochorenia hrá veľkú rolu preťaženie svalov alebo konkrétnej svalovej skupiny a toto preťaženie sa potom prejavuje bolesťou v mieste ich úponu na kosť. To je aj dôvod prečo býva liečba zameraná iba na úpon svalu málo úspešná. Nakoniec aj operačné riešenie golfového lakťa je zásahom v mieste úponu flexorovej skupiny svalov predlaktia. Liečba rázovou (pulznou, šokovou, nárazovou) vlnou je bezkonkurenčne úspešná a je len otázkou počtu aplikácií, kedy Vám prinesie úľavu a definitívne vyliečenie. Navyše v porovnaní s kortikoidnými (hormonálnymi) obstrekmi nemá vlastne žiadne závažné vedľajšie účinky. Aplikácia radiálnej rázovej vlny síce bolí, ale bolesť je znesiteľná. V oblasti lakťa sa po prvých aplikáciách môže vytvoriť malá modrina, ktorá sa za 3-4 dni zahojí a nebráni ďalšej aplikácii rázových vĺn. Toto je len malý dyskomfort oproti benefitu, ktorý liečba prináša. Ak by mal každý ortopéd svoju osobnú skúsenosť (ako chorý, ako pacient) s výsledkom liečby radiálnou rázovou vlnou, už nikdy by svojho pacienta neindikoval na liečbu ožarovaním RTG lúčmi, ale ani na operačnú liečbu. Radiálnu rázovú vlnu aplikujeme svojim pacientom už 9 rokov a naše veľké skúsenosti nám dovoľujú predchádzajúce zdanlivo \\\"odvážne\\\" vyjadrenie. Za uplynulých 9 rokov sme vyliečili množstvo pacientov s bolestivými úponmi rôznych svalov, pritom niektorí trpeli päť, šesť rokov ale viacerí aj podstatne dlhšie. V individuálnych prípadoch sme pomohli aj chorým, ktorí trpeli 15, 17 ale aj 30 rokov! V súčasnosti na našej klinike používame aj ultramodernú hlbšie pôsobiacu fokusovanú (extrakorporálnu, mimotelovú) rázovú šokovú vlnu.