Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Vyskočená platnička

Vyskočená platnička – Prevencia

Prevencia bolesti chrbta a vyskočenej platničky na základe výskumov a rôznych meraní zahŕňa:

  • Udržiavanie zdravej telesnej hmotnosti. Primeraná telesná hmotnosť môže pomôcť redukovať záťaž Vášho chrbáta.
  • Pravidelné cvičenie.
  • Prestať fajčiť. Nikotín a iné toxíny obsiahnuté v tabakovom dyme sú pre Váš organizmus škodlivé z mnohých hľadísk. Nikotín poškodzuje Vaše platničky tým, že znižuje schopnosť platničky absorbovať výživu. Fajčenie spôsobuje vysychanie platničiek, ktoré sa tak stávajú krehkými.
  • Nácvik správneho postoja. Nadmernú záťaž Vášho chrbáta spôsobenú nesprávnym postojom môžete znížiť nasledovne:
  1. Pri státí a chôdzi dbajte na dobrý postoj – ramená držte vzad a trochu nadol, bradu tlačte mierne dozadu a brucho vtiahnite, čím vytvoríte oporu pre dolnú časť chrbtice.
  2. Seďte v neutrálnej pozícii. Ak Vám Vaša stolička neposkytuje dostatočnú oporu, na podporu dolnej časti chrbtice použite malý vankúšik alebo zrolovaný uterák.
  3. Udržiavajte Váš chrbát v neutrálnej pozícii aj počas spánku. Na tento účel použite zrolovaný uterák ako podporu bedrovej chrbtice alebo ak spávate na chrbte, podložte si pod kolená vankúš.
  4. Pri vstávaní alebo dvíhaní sa z drepu používajte správnu techniku – pre zdvihnutie váhy Vášho tela využívajte predovšetkým silu nôh, vyhýbajte sa zdvíhaniu bremien vyrovnaním sa z predklonu, čo je aktivita, ktorá výrazne zaťažuje Vaše platničky.

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17