Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Vyskočená platnička

Vyskočená platnička – Domáca liečba

Domácou liečbou môžete docieliť úľavu od príznakov spôsobených vyskočenou platničkou. Domáca liečba je taktiež schopná posilniť Váš chrbát, čo samo o sebe predstavuje prevenciu budúcich zranení.

Postupy redukujúce bolesť

Nasledujúce kroky môžu pomôcť znížiť bolestivosť:

  • Zabráňte pohybom a polohám, ktoré zvyšujú bolesť alebo stuhnutosť.
  • Obmedzte Vaše pohybové aktivity a vždy keď pocítite veľkú bolesť aspoň na krátko si odpočiňte. Neskôr vyskúšajte zaradiť krátke prechádzky a vykonávať ľahké aktivity, ktoré Vám nespôsobujú bolesť. Potom sa postupne vráťte k bežným denným činnostiam. Ak prežívate veľkú bolesť, pobyt v posteli dlhší ako 1-2 dni môže viesť k zoslabnutiu svalstva chrbta, ale aj ostatných častí tela.
  • Úľavu od bolesti Vám môže priniesť použitie tepla alebo ľadu. Teplo alebo ľad aplikujte 3x denne, ale nie viac ako 15 až 20 minút na jedno priloženie. Teplo niektorým ľuďom uvoľní bolesť, ale nemalo by sa používať bezprostredne po zranení. Informujte sa u Vášho rehabilitačného lekára ako používať ľad a teplo na redukciu bolesti.
  • Užite niektorý z voľnopredajných liekov proti bolesti alebo liek z Vašej domácej lekárničky. Dobrú službu Vám môže spraviť napríklad acetylosalicylová kyselina (Aspirin, Acylpyrin) v dávke až 3×1000 mg, lieky na báze paracetamolu (Panadol, Paralen) v dávke až 3×1000 mg, ibuprofenu (Ibalgin, Ibuprofen, Nurofen, Mig 400) v dávke až 4×400 mg, diklofenac sodný (Veral, Voltaren, Diclobene, Dicloreum) v dávke až 3×50 mg. Všetky lieky je nutné užívať po jedle!

Postupy posilňujúce Váš chrbát

Cvičenie môže urýchliť Vaše zotavenie, predchádzať opakovanému poraneniu chrbta a znížiť tak riziko invalidity spôsobenej dlhotrvajúcimi bolesťami chrbta. Medzi ďalšie kroky, ktoré Vám môžu pomôcť posilniť chrbát a udržať ho zdravý, patria redukcia telesnej hmotnosti, ak máte nadváhu a zanechanie fajčenia pokiaľ fajčíte.

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17