Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Rázová vlna enPULS PRO a enSHOCK

Radiálna rázová vlna enPULS PRO – Menej bolesti väčšia účinnosť

Zbavte sa bolesti

Okrem toho terapia rázovou vlnou enPULS PRO a enSHOCK zvýši rozsah pohyblivosti, znormalizuje svalový tonus, zmení priepustnosť membrán.

Čo sa deje v našom tele?

Prvé teórie účinku radiálnej šokovej (rázovej) vlny hovorili o vytváraní mikrokavitácii, ktoré sa prejavili deštrukciou bunkových štruktúr čo spôsobilo proces bunkovej reorganizácie.

O presnom mechanizme účinku RSWT a ESWT sa stále diskutuje. Pravidelne sa realizujú nové a nové štúdie, ktoré do problematiky vnášajú čoraz viac svetla. Rastúce skúsenosti potvrdzujú, že mimotelové šokové vlny sú bezpečné a účinné pri liečbe mnohých muskuloskeletálnych ochorení.

Mechanizmus účinku by sa mal klasifikovať v závislosti od načasovania a špecifických vlastností jednotlivého šoku. Pozitívna fáza produkuje mechanické sily, zatiaľ čo negatívna fáza generuje kavitáciu a následnú šokovú vlnu. Množstvo výskumov však ukazuje, že pozitívne efekty radiálnej rázovej vlny nemožno pripísať kavitáciám. Mechanická stimulácia je zjavne schopná spustiť reaktívne systémy v bunkovej štruktúre vpravením takej energie, ktorá ešte nepôsobí deštruktívne.

Tieto dva princípy spoločne podmieňujú 3 hlavné reakčné fázy.
• Fyzikálna fáza, v ktorej pozitívny tlak podmieňuje absorpciu, odraz, lom a prenos energie do tkaniva.
• Fyzikálno-chemická fáza, v ktorej sú stimulované biomolekuly ako ATP
• Biologická fáza, v ktorej fokusované šokové vlny modulujú angiogenézu, eNos, PCNA, VEGF a protizápalové účinky

Pozorované reakcie tkaniva a metabolické efekty pri liečbe rázovou vlnou:

  • zvýšenie metabolizmu v mieste aplikácie
  • úprava priepustnosti membrán
  • posilnenie bunkových štruktúr
  • zvýšenie odolnosti na ťah
  • zvýšenie bunkovej aktivity expresiou génov
  • expresia substancie P (účinkuje proti bolesti a má rastový efekt)

Prečítajte si odborný článok o rázovej vlne TU.

Stránky: 1 2 3 4