Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Bolesť krížov, sedacieho svalu

Užívateľ: Kristina
Počet odpovedí: 1
Dobrý deň prajem! Rada by som Vás požiadala o radu, ohľadne mojich pretrvávajúcich problémov. Už 2 roky mám problémy s driekovou chrbticou, konkrétne s blokáciou v oblasti L5-S1. Dlhšie obdobie som mala relatívny pokoj, ale v poslednej dobe mám pocit, akoby môj driek reagoval na každú zmenu počasia (hlavne zrážky). Taký čas ma bolia kríže, hlavne v sede, bolesť sa tlačí do ľavej nohy - raz do zadu, raz do prednej časti stehna a podkolenia a v poslednej dobe aj do oblasti lonovej spony. Chcela by som sa spýtať, je vôbec možné, že cítim bolesť aj v oblasti lonovej spony a z boku v sedacom svale? Čo môže byť príčinou, príp. čo môžem spraviť pre nápravu? V mojom okolí mi každý vraví, že takéto bolesti sú normálne po 50ke a k tomu mám ešte poriadne ďaleko. Prajem príjemný zvyšok dňa.
Užívateľ: rehabadmin
Dobrý deň, pani Kristína! O bolesti po 50-ke si ľudia už mnoho rokov rozprávajú vtipy a lekári si týmto argumentom zjednodušujú svoj profesionálny život. Miesto dobrých rád ako žiť a čo spraviť pre svoje zdravie sa pacient dozvie, že už nie je na 100% zdravý, že je \"nejaký vadný\" a tzv. \"sklapne\". Sme presvedčení, že práve tento postoj v nasledujúcich rokoch podľahne spoločenskej revízii. Už dnes sa v našej lekárskej praxi často stretávame so zdravými päťdesiatnikmi, ktorí športujú, zdravo žijú a tvrdo pracujú. Blokáda stavcov je veľmi častá, vzniká väčšinou ako následok asymetrickej záťaže napr. dlhý stoj prevažne na jednej nohe, nosenie bremena v jednej ruke a pod. Rehabilitačná medicína si s blokádami dokáže poradiť. Lekár- fyziater po predchádzajúcej príprave (elektroliečba, teploliečba, laser a pod) dokáže takéto blokády odstrániť manipuláciou alebo mobilizáciou. \"Odblokovanie\" chrbtice znamená uvoľnenie utlačených nervov, ktoré vychádzajú spomedzi stavcov a toto má za následok odstránenie bolesti. Lono a triesla sú inervované prvým a druhým driekovým nervom (L1 a L2), preto pri blokáde v oblasti L1/2 môžete bolesť pociťovať aj v týchto miestach. Bočná strana stehna je inervovaná koreňom L5.