Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Röntgenový nález

Užívateľ: Iva
Počet odpovedí: 4
Dobrý deň.Prosim o vysvetlenie rdgLS:Naznačená sinistrokonvexná skolioza L segmentu s príslušnou rotáciou tiel stavcov,zachovaná až akcentovaná lumbálna lordóza, telá stavcov v strednej a dist.tretine L segmentu zakončené drobnými ventr.- bočnými osteofytami, medzistavcové priestory zachované, zníženie medzistavcových priestorov L3-4,L4-5,L5-L6 dorzálne so sklerotizaciou subchondrálnej kosti a drobnými ventr.- bočnými osteofytami,lumbalizácia tela stavca S1. Zaver:Spondylosis dif.deff.L segmentu ll-st. Priechodny LS stavec . Diskopathia L3-4,L4-5,L5-L6. Mam bolesti od pása dole nohy,kostrc hlavne v kľude a slabosť v rukach.MR som zatiaľ neabsolvovala .Infuzie nezabrali a mmnt.lieky od neurológa Pregabalin Mylan 75mg,Neuromultivit ,Diclobene R pri akútnej bolesti, rehabilitácia 7xlaser a 1 x rehabilitačná ukážka cvikov na doma . Pracujem v 12 hod prevádzke v stoji ako operátorka vo výrobe.Aky by mal byť postup liečby prosím? Ďakujem za odpoveď.
Užívateľ: rehabadmin
Dobrý deň, pani Iva! Určitou zaujímavosťou je, že Váš rentgenologický nález nie je nejaký mimoriadny. Nepíšete koľko máte rokov, ale človek nad 50 už máva na chrbtici určité degeneratívne prejavy (= prejavy starnutia) napr. osteofyty alebo zníženie medzistavcových priestorov a pod. Bočné vybočenie chrbtice často vzniká v čase dospievania a preto je nepravdepodobné, že by práve skolióza mohla byť hlavnou príčinou Vašich súčasných ťažkostí. Aj ďalší nález má dosť \"starý dátum\" a síce lumbalizácia stavca S1. Znamená to, že prvý krížový stavec (S1) nemáte zrastený s ostatnými štyrmi krížovými stavcami tak ako to je u väčšiny ľudí. Toto miesto je potom dosť preťažované práve pri dlhom státí. Takže ak ste pred 1-2 rokmi zmenili prácu za Vašu súčasnú prácu operátorky, je pravdepodobné že trpíte bolesťami práve kvôli nadmernému preťaženiu krížov a lumbalizovaný stavec S1 v tom zohráva negatívnu úlohu. V takom prípade by ste mali pri dlhodobých ťažkostiach uvažovať aj o zmene pracovného zaradenia. Bez rehabilitačného vyšetrenia sa na diaľku ťažko radí, ale 7 laserov a nejaká ukážka cvikov určite nemôže stačiť na odstránenie veľkých ťažkostí. Rehabilitačná medicína sa riadi niekoľkými zákonmi. Jeden z nich hovorí o tom, že liečba trvá toľko týždňov, koľko mesiacov trvajú ťažkosti a iný rehabilitačný zákon zase stanovuje, že akútne ťažkosti (trvajúce kratšie ako 6 týždňov) sa dajú vyliečiť 10 procedúrami, kým chronické ťažkosti (trvajúce dlhšie ako 6 mesiacov) je nutné liečiť 20-30 procedúrami.
Užívateľ: Iva
Dobrý deň. Mám 35 rokov a problémy začali zhruba pred više rokom, postupne sa to stupňovalo do strašných bolesti ,kedy som posledné 3mesiace minulého roka frčala na injekciách a od nového roka frčím na tabletkách .Momentálne som na PN a je lepšie,držím sa relatívne v slabých bolestiach ale neviem nič bližšie o tom aké mám reálne šance na úplne skludnenie , že keby pravidelne cvičím vyhnem sa bolestí bez tabletiek? čo robiť či nerobiť ako postupovať aby sa to nezhoršilo a ak sa to zhorši čo má čaká? Mám si vyžiadať MR a ďalšie rehabilitácie? Ďakujem za odpoveď.
Užívateľ: rehabadmin
Tak 35 rokov je dosť nízky vek vzhľadom k rentgenologickým známkam preťaženosti (osteofyty, spondylofyty) a opotrebovanosti chrbtice (diskopatia, poškodenie platničiek). Bolo by dobré, keby ste si uvedomili, že bolesťou Vám Vaše telo niečo oznamuje a síce, že je unavené, že je preťažené a že už toho všetkého má jednoducho dosť. Nie je žiadnym riešením odstrániť tabletkou tento jediný signál, ktorý sme dostali do vienka od prírody a naďalej telo preťažovať prácou alebo športovaním (cvičením). Je pritom úplne jedno, či ide o preťažovanie ruky, nohy alebo chrbtice. Na aute svieti červená kontrolka vždy keď hrozí nejaká vážna porucha. Našou červenou kontrolkou je práve bolesť. Mali by ste ju brať so všetkou vážnosťou a rešpektovať ju. Potrebujete intenzívnu a možno aj dlhodobú rehabilitačnú liečbu. Sedem, ale ani desať procedúr Vám určite nebude stačiť, ale po 15-20-tich sa budete už cítiť omnoho lepšie. Často to pritom nemusia byť nijaké špeciálne alebo mimoriadne liečebné postupy. Aj klasická elektroliečba a teplo dokážu spraviť zázraky.
Užívateľ: Iva
Dobrý večer. Prosím o vysvetlenie.Nalez MR LS chrbtice: Protokol - Symphony 1,5T: T2w TSE SAG 384,T1w TSE SAG 384,T2w TSE STIR SAG T2w TSE TRA L4/5/S1 T1w TSE TRA L4/5/S1 NÁLEZ. Rozsah vyšetrenia Th12-S4 -conus medularis vo výške L1 -napriamena L lordoza - výška tiel stavcov primeraná, desikacia IVD Th1/Th12,Th12/L1 a L5/S1 - Tarlavove cysty v canalis sacralis v úrovni S1 a S2 veľkosti 7mm a 13 mm - stavce bez produktívnych zmien, Schmorlove uzly dolnej krycej lišty Th11 a Th12, hemangióm v tele L5 do 12mm. Segment L4/L5 - anularny bulging IVD, ľahká spondylartroza bilat.,viac vľavo, edem faciet vľavo - ľavý neuroforamene redukovaný, radixy bez zn. kompresie Segment L5/S1 - anularny bulging IVD,facety bpn. - neuroforameny voľné,radixy bez zn.kompresie. Záver:V segmente L4/L5/S1 anularny bulging IVD,radixy bez zjavnej kompresie. Ďakujem za odpoveď.