Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Krčná chrbtica

Užívateľ: Laira
Počet odpovedí: 1
Dobrý deň, chcem sa opýtať mam pol roka problémy s krcnou chrbticou (najmä nepríjemný pocit opitosti) dá sa to rehabilitáciou odstrániť? Aká je prosím cena vstupného vysetrenia a jednotlivych procedúr?
Užívateľ: rehabadmin
Dobrý deň, pani Laira! Problémy pochádzajúce z krčnej chrbtice sú v súčasnosti veľmi časté. Dalo by sa povedať, že ide o \"epidémiu modernej doby\" - o následok dlhodobej práce v sede (štúdium, práca za počítačom, ležanie s mobilom alebo tabletom v rôznych nevýhodných pozíciách a pod.). Málokto vie, že naša hlava váži 8-10 kg. Ide teda o dosť ťažkú \"loptu\", ktorú musí naša krčná chrbtica a jej svaly udržať v nejakej pozícii napr. pri práci v továrni za pásom alebo pri práci nad stolárskym ponkom, pri žehlení atď. Ak hlava a krk zotrvávajú v nevýhodnej pozícii po dlhú dobu, dochádza k preťaženiu svalov v šijovej oblasti, k preťaženiu svalových úponov, ale aj k funkčnej blokáde stavcov krčnej chrbtice. Zablokované stavce väčšinou priškripnú nervy, ktoré pomedzi ne vychádzajú z miechy a toto býva sprevádzané bolesťou alebo závratom. V závislosti od miesta postihnutia pacient môže trpieť na bolesti hlavy a závraty (blokáda v hornej časti krčnej chrbtice) alebo bolesťami, ktoré vyžarujú do pleca, lakťa alebo až ruky (blokáda v dolnej časti krčnej chrbtice). Ak máte záujem o vyšetrenie v Spinálnom centre Mediren, objednajte sa cez náš webový formulár. Skontaktujeme Vás a budete mať možnosť informovať sa na priebeh liečby aj ceny. V liečbe krčnej chrbtice využívame elektroliečbu, ultrazvuk, magnetoterapiu, rázovú vlnu, laseroterapiu a rôzne postupy manuálnej terapie. Bez vyhodnotenia konkrétnych zdravotných problémov nedokážeme určiť aké liečebné postupy budú nutné vo Vašom prípade. Preto Vám pred vyšetrením dokážeme poskytnúť iba orientačné informácie.