Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Bolesť päty - pätová ostroha

Užívateľ: BVirostkova
Počet odpovedí: 1
Dobrý deň, už viac ako 2 týždne mám bolesti spodnej časti päty, ktorá sa ťahá k achilovke. Bolesť je intenzívnejšia pri chôdzi, ráno po spánku. Čiastočná úľava po užití liekov / ibuprofen/ . Chcela by som sa spýtať, aká liečba by bola pre mňa vhodná , jej trvanie a cena- samozrejme približne. Aká je čakacia doba ?
Užívateľ: rehabadmin
Dobrý deň, pani Virostková! Posledné 2 týždne, ktoré Vás bolí päta sú iba povestným vrcholom ľadovca plávajúceho na hladine oceána. Pod hladinou je pred našimi zrakmi skrytá jeho podstatne väčšia časť. A práve tá nás musí zaujímať. Bolesť je síce dobre viditeľná časť, ale je v celej etiopatogenéze menej dôležitá. \\\"Iba\\\" nás upozorňuje, že náš systém nepracuje správne. Príčinou Vašich bolestí je stuhnutý a preto skrátený lýtkový sval, ktorý namáha Achillovu šľachu v mieste, kde je vrastená do päty. Táto bolesť sa nazýva úponová (grécky entezopathia) a je pre ňu typické, že sa prejavuje ako štartovacia bolesť po predchádzajúcom odpočinku napr. po noci, po dlhšom sedení a pod. Pacienti väčšinou vyžadujú a očakávajú lokálnu liečbu, ale liečba môže byť aj dosť komplexná. V liečbe entezopathie Achillovej šľachy sa nám osvedčila aplikácia vysokovýkonového laseru Opton Pro. Počet aplikácií plne korešponduje s dĺžkou trvania ťažkostí. V akútnych prípadoch stačí do 10 aplikácií, v chronických to môže byť aj podstatne viac. Niekedy v torpídnych (zle ovplyvniteľných) prípadoch sú potrebné aj 2 kúry alebo liečba radiálnou alebo fokusovanou rázovou (šokovou) vlnou. Pošlite nám, prosím, do mailu telefonický kontakt, skontaktujeme Vás a poskytneme Vám aj ďalšie informácie.