Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Popis MR

Užívateľ: avadren
Počet odpovedí: 1
Dobrý deň, prosím o popis MR vyšetrenia a následne odporúčania: \"Hraničná šírka cervikálneho spinálneho kanála s miernym ventrodorzálnym zúžením do 10 mm v úrovni C5-6 na podklade diskovertebrálnych zmien, IV artrózy s foraminostenózou vľavo. Foraminálna protrúzia C5-6 vľavo. Spondylóza. Bez kompresívnej myelopatie.\" Ďakujem veľmi pekne!
Užívateľ: rehabadmin
Dobrý deň Ava! Už niekoľko rokov na tomto mieste píšeme, že MR vyšetrenie je iba POMOCNOU vyšetrovacou metódou - viď mnoho príspevkov a odpovedí nižšie. Rozhodujúcim faktorom je správne odobratá anamnéza, ktorá dovolí spraviť diagnózu až z 80%. Veľmi dôležité je fyzikálne vyšetrenie v ambulancii lekára, ktoré predstavuje v celom procese ďalších 15% informácií. Posledných 5% údajov o chorobe doplnia pomocné vyšetrovacie metódy ako napr. rentgen, ultrazvuk, CT, MR, laboratórne testy, mikrobiológia atď. Vy ste poslali tých posledných 5% informácií a očakávate erudované stanovisko resp. radu. To je prakticky nemožné. Miechový kanál v oblasti krku je normálne široký 12 mm, Váš je zúžený na 10 mm. To by nehralo takmer žiadnu rolu, keby v tomto priestore bolo všetko v poriadku. U Vás však nie je . V oblasti medzi 5. a 6. krčným stavcom máte poškodenú platničku. Poškodenie nie je síce závažné (= protrúzia), ale je na nešťastnom mieste - nachádza sa v okne (lat.foramen), ktorým vystupuje miechový koreň z chrbtice. Takže keď sa spočíta trochu užší miechový kanál + foraminálny útlak + artrotické zmeny kĺbikov na chrbtici = útlak nervu môže byť celkom významný. Môže sa prejavovať bolesťou \"v povodí\" 6. krčného nervu t.j. bolesťou na bočnej strane pleca, na palcovej strane predlaktia a bolesťou bruška palca. Potrebujete podrobné rehabilitačné vyšetrenie a súčasnú liečbu neurológa a rehabilitáciu zameranú na dolný krk. Po cca 6 týždňoch až 6 mesiacoch sa môžete cítiť lepšie. Ak nie, bude indikovaná neurochirurgická operačná intervencia.