Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Krčna chrbtica bolesť a trpnutie pravej ruky.

Užívateľ: slavo
Počet odpovedí: 1
Dobrý deň.poprosil by som Vás o vysvetlenie vyšetrenia Mag.Rezonancie.Operácia C4/5 a C5/6 bola oktober 2015.Trpnutie a bolest pravej ruky je silna.Ďakujem. Mozog bez ložiskových zmien. Parciálna empty sella. Hypoplastická event. pozápal. retrahovaná ľavá maxill. dutina vyplnená zhrubnutou sliznicou, menšia asi o 80% oproti pravej dutine, významný pokles spodiny orbity - silent sinus syndróm - vzhľadom na zrakovú symptom. dop. konzultovať ORL. Kyfotizácia krčnej lordózy. Mierne mediálne až paramed. protrúzie diskov C3/4 a C7/Th1 s miernou spin. stenózou, sek. foraminostenóza C7/Th1 dx. zo strany artrot. zmien s miernym kontaktovaním koreňa C8 dx. Stav po operácii ACDF v úrovni C4/5 a C5/6, po osteofytektomii vľavo, kanál je v AP smere šírky 10 mm, na ľavej tsrane bez kompresie koreňov, vpravo hrubšie dorzolat. spondylofyty, v lat. recese a foraminálne vpravo sú v úrovni C4/5 kontaktované korene C5 a C6 dx., v úrovni C5/6 komprimované korene C6 a C7 dx., reziduálne myelopatické zmeny v mieche v úrovni disku C5/6. - v porovnaní s predch. vyš. z 01/2019 podobný nález. Bilat. mediolat. až foraminálna protrúzia disku C6/7 s dorzolat. spondylofytmi, v lat. recesoch sú kontaktované korene C8 bilat., foraminálne komprimované korene C7 bilat. - progresia nálezu hlavne foraminálne.
Užívateľ: rehabadmin
Dobrý deň, pán Slavo! Patríte, bohužiaľ, do relatívne veľkej skupiny pacientov po operácii medzistavcových platničiek, u ktorých operácia pomohla iba čiastočne alebo nepomohla vôbec. Problém je v tom, že v krčnej oblasti je 6 platničiek a nie je možné operovať všetky. Taký operačný postup zatiaľ nebol vynájdený. Ak je už pred operáciou poškodených viacero platničiek, neurochirurg sa musí vopred rozhodnúť, ktorú z nich bude operovať. Väčšinou si vyberie tú najviac poškodenú alebo najviac \"vyskočenú\" platničku. U Vás to bola platnička medzi 4. a 5. ale tiež medzi 5. a 6. krčným stavcom. Táto oblasť je teraz spevnená a mala byť definitívne \"vyriešená\". Vy sa však sťažujete na recidívu ťažkostí, možno na vznik iného charakteru bolestí. Keďže ste nám poskytli skutočne málo informácií a MRI je iba pomocná metóda, nie je možné to takto bez vyšetrenia posúdiť. Po znehybnení, sfúzovaní stavcov však pacient chce používať svoje telo ďalej a rád by ho používal vo všetkých rozsahoch a najradšej bez obmedzenia. To je vcelku možné, ale susedné neoperované štruktúry musia byť pri každom pohybe o to viac namáhané. Vo Vašom prípade je takto viac namáhaný nižší segment teda C6/7. Na MRI je práve v tomto mieste popísaný útlak obidvoch koreňov C8, ale tiež obidvoch koreňov C7. Keďže MRI popisuje útlak obidvoch koreňov (pravého aj ľavého), teoreticky by Vás mali bolieť obidve ruky. Ale bolí Vás iba pravá... Aj keď ste to nenapísali, dohadujeme sa, že cítite bolesť 2., 3., 4. a 5. prsta. Predpokladáme, že žiadny neurochirurg sa u Vás nebude ponáhľať do ďalšej operácie. Mali by ste preto využiť všetky možnosti konzervatívnej liečby napr. laseroterapiu, magnetoterapiu, elektroliečbu ev. teploliečbu v atermickej fáze a pod. Ak Vám bude táto liečba pomáhať a väčšinou dokáže pomôcť, v liečbe pokračujte tak dlho kým Vám ešte prináša úžitok. Štandardných 8 aplikácií, ktoré hradí poisťovňa však vo Vašom prípade pomôcť nemôže. Je to nedostatočný počet.