Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Bolesť pravej nohy

Užívateľ: mindi
Počet odpovedí: 1
Dobrý deň som 3 mesiace od operácie platničiek l2/3,L3/4,L5/s1 mam umelú náhradu , bolesť v krýžoch ustúpila ale bolesť pravej nohy ,pretrváva bolesť vyžaruje cez stehenný sval do holenéj kosti bodavá a palivá bolesť.
Užívateľ: rehabadmin
Dobrý deň, pán či pani Mindi! Z Vašej krátkej správy vyplýva, že máte poškodené 3 platničky. Operácie sa však vykonávajú väčšinou len na jednej z nich. Operatér sa ešte pred operáciou rozhodne, ktorá z poškodených platničiek je najpravdepodobnejšou príčinou pacientových ťažkostí. Toto jeho rozhodnutie môže ale nemusí byť úplne správne (presné). Ani pomocou takých vyšetrení ako je CT a MRI nie je možné stanoviť podiel akým sa jednotlivé poškodenia platničiek prejavujú na pacientových ťažkostiach. Najviac poškodenú platničku neurochirurg nahradí umelou náhradou a susedné stavce a tým aj platničky znehybní šroubami. Mnohým ľuďom tento výkon pomôže a cítia sa oveľa lepšie, ale bohužiaľ nie všetci... Neurochirurg by mal pacienta informovať, že samotný operačný zákrok predstavuje 50% budúceho úspechu. Tých ďalších 50% sa dá dosiahnuť rehabilitáciou. V ideálnom prípade by mala rehabilitácia predchádzať neurochirurgickému zákroku, ale v každom prípade MUSÍ nasledovať po operácii! Bohužiaľ väčšina ľudí je presvedčená, že operácia vyrieši všetko a odstráni všetky ich ťažkosti. Prax je však úplne odlišná od tejto predstavy. Podľa našich skúseností KAŽDÝ človek po operácii potrebuje rehabilitačnú starostlivosť. Vaše herniované platničky alebo prinajmenšom jedna z nich celé mesiace utláčala nervy vystupujúce z miechy. Nervy v mieche začínajú a končia v prstoch na nohe. V našom tele neexistuje citlivejšia štruktúra ako nerv. Stačí vánok, prievan a zacítime ho na svojej koži - tento vnem prenášajú naše nervy. Takže nečudo, že nerv, ktorý bol dlho utláčaný vyskočenou platničkou sprostredkováva bolesť aj dlho po odstránení platničky. Nervy regenerujú 0,02 mm za deň v zimnom období a 0,03 mm za deň v lete. Regeneračný proces nervového tkaniva je preto veľmi pomalý a trvá často 4-6 mesiacov. Cielená a dobre vedená rehabilitácia môže regeneráciu nervov významne urýchliť. Bez rehabilitácie je výsledok neistý.