Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Operacia C5/C6

Užívateľ: gabi
Počet odpovedí: 1
Dobry den, som 3 mesiac po operacii platnicky/ menena za titan C5/C6 zasahovala do miechy 8 mm. Kontrolne MR - operacia prebehla uspesne, ale st Ale mam jemne brnenie v lavej ruke a palenie medzi lopatkami. Prosim je to normalne? Lebo od rehabilitacneho az po operatera ma presviedcaju, ze ano ale dovod mi nikto nepovedal. Prosim prejde to? Alebo co mam urobit preto aby som sa citila lepsie a bez bolesti. ( mam aj fyzioterpeuta aj cvicim) viete mi dat prosim odpoved? Pokial by bolo potrebne pridem z KE aj ku vam na konzultaciu. Dakujem PS: ka uz som zufala lebo 6 mesiacov len tablety uzivam.
Užívateľ: rehabadmin
Dobrý deň, pani Gabi! Miechový kanál v krčnej chrbtici má priemer 12 mm. Ak teda Vaša poškodená platnička zasahovala do hĺbky 8 mm, zasahovala vlastne do 2/3 priemeru miechového kanála! Z toho vyplýva, že vyskočená platnička VÝZNAMNÝM SPOSOBOM utláčala štruktúry vo Vašom miechovom kanáli a to nielen miechu, ale aj priľahlé miechové korene. Štyri až päť takýchto miechových koreňov tvorí nervový pletenec, z ktorého sa vytvárajú 3 veľké nervy pre hornú končatinu (medianus, ulnaris a radialis). Z toho vyplýva, že útlak miechových koreňov vyskočenou platničkou spôsobuje postihnutému človeku rôzne veľkú bolesť v hornej končatine - v pleci, ramene, lakti, predlaktí, zápästí, v dlani aj v prstoch ruky. Podľa miery dráždenia tlakových receptorov v končatine potom človek pociťuje rôzne intenzívnu bolesť od jemného brnenia cez väčšie brnenie, veľké brnenie, miernu bolesť, stredne veľkú bolesť veľkú bolesť až po neznesiteľnú bolesť. Bolesť môže mať rôzny charakter, môže byť napr. pichavá, vŕtavá, pálivá a to v závislosti od veľkosti a miery útlaku postihnutého nervu. Uvedomte si, že čokoľvek vo svojom tele pociťujeme, tak tieto informácie prenášajú práve nervy. Nervy sú najcitlivejšou štruktúrou nášho organizmu a prenášajú informácie smerom od mozgu (eferentné dráhy) alebo z periférie do mozgu (aferentné dráhy). Nervy informujú mozog v akom stave sú naše svaly, kĺby, kosti a v akej polohe sa nachádzajú naše končatiny. Nervy tiež riadia pohyb spomínaných štruktúr - cez nervy mozog vysiela príkazy, čo má naša ruka vykonať napr. chytiť pohár, lyžičku, nôž atď. Periférne nervy t.j. nervy v hornej končatine majú schopnosť regenerovať takže aj po ich prerušení, poškodení sa môžu zrásť. Centrálna nervová sústava (mozog a miecha) regenerovať nedokáže. Nejaké následky môžu teda pretrvávať aj po operácii. Operácia je iba pokus o opravu, o riešenie vzniknutých veľkých problémov. Operácia nie je výmenou náhradného dielu za nový. Takto je to \"v ľudskej ríši\" na rozdiel od technického sveta. Pálenie medzi lopatkami by však mohlo mať pôvod aj v hrudnej chrbtici, ktorá operovaná nebola. Preto by ste sa spolu so svojim rehabilitačným lekárom mali pokúsiť riešiť Váš problém. Rehabilitácia dokáže VŽDY zmierniť ťažkosti, avšak musí trvať primeranú dobu zodpovedajúcu veľkosti a dĺžke trvania zdravotných problémov. Sedem liečebných dní, ktoré v súčasnosti preplácajú zdravotné poisťovne určite nepostačuje. Na vyšetrenie v Spinálnom centre MEDIREN v Poprade sa môžete objednať cez objednávací formulár na tejto webovej stránke.